Reklama

Reklama

Bunt we Włoszech. Kluby chcą wyrzucenia wielkich z Serie A

Informacja o powstaniu piłkarskiej Superligi wzburzyła całą futbolową Europę. Jak informuje włoska "La Repubblica", Atalanta BC, Cagliari i Hellas Werona domagają się wyrzucenia z Serie A klubów, które mają wziąć udział w nowych rozgrywkach, czyli Juventusu, Interu Mediolan i AC Milan.

Nowe rozgrywki, w założeniu mające skupiać najlepsze kluby Starego Kontynentu, budzą powszechny sprzeciw niemal całego piłkarskiego środowiska. Zamknięcie się w elitarnym gronie bogaczy spowodowuje bowiem, że różnice pomiędzy najbogatszymi zespołami, a nawet tymi średnimi, powiększą się do rozmiarów nie do przeskoczenia. 

Nic dziwnego, że powoduje to bunt klubów, które nie zostały ujęte w projekcie Superligi. Jak informuje "La Repubblica" trzy drużyny z Serie A Atalanta, Cagliari i Hellas domagają się, aby z rozgrywek zostały usunięte trzy ekipy mające wziąć udział w nowych rozgrywkach. Chodzi o turyński Juventus, Inter Mediolan i AC Milan.

Nikt nie ma wątpliwości, że liga włoska bez tych trzech drużyn wiele by straciła, ale nie ma się co dziwić innym ekipom, że nie zamierzają godzić się na pomysł możnych o nowych rozgrywkach. Sytuacja z całą pewnością jest dynamiczna, ale takich wniosków, jak ten trzech klubów z Serie A może być więcej.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama