• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

Bologna - Sampdoria 2-0. Linetty zagrał cały mecz

Karol Linetty znów zagrał cały mecz w barwach Sampdorii Genua. Polak grał poprawnie, ale jego zespół uległ na wyjeździe 0-2 Bologna FC w piątej kolejce włoskiej Serie A.

Linetty w letnim okienku transferowym zamienił Lecha Poznań na Sampdorię i z miejsca przekonał do siebie Włochów.

Polak wskoczył do pierwszego składu genueńczyków i nie zawodzi, zbierając znakomite recenzje we włoskiej prasie. Także w środowym meczu w Bolonii Polak wyszedł na boisko od pierwszej minuty.

Linetty był aktywny od początku, wraz z partnerami dominując w środku pola. W 14. minucie reprezentant Polski był bliski zaliczenia asysty, ale techniczny strzał Muriela zza pola karnego obronił Angelo da Costa.

W 25. minucie były lechita huknął z powietrza z 20 metrów, ale piłka poszybowała nad bramką gospodarzy. Siedem minut później to Bologna mogła prowadzić, lecz uderzenie z pola karnego Matii Destro obronił Emiliano Viviano. O centymetry pomylił się też po uderzeniu z dystansu Blerim Dżemaili z ekipy gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy co rusz kotłowało się przed bramką coraz gorzej grającej Sampdorii. Wreszcie tuż przed przerwą padł nieprawdopodobny gol. Dośrodkowaną w pole karne piłkę Simone Verdi uderzył z powietrza z atomową siłą. Piłka trafiła w samo okienko bramki gości, odbijając się od słupka.

Zespół Linettego zaraz po przerwie dostał drugi cios, gdy Destro zamienił na bramkę podanie Ladislava Krejcziego z lewego skrzydła.

W 69. Sampdoria znalazła się z jeszcze gorszym położeniu, gdy Edgar Barreto wyleciał z boiska za kopnięcie rywala. Tuż przed końcem meczu czerwoną kartkę obejrzał także Federico di Francesco z Bologny, a wynik nie uległ już zmianie.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz