• 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

Bologna - Inter Mediolan 0-1 w meczu 29. kolejki Serie A

Po niezbyt porywającym meczu Inter Mediolan pokonał Bolognę 1-0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Romelu Lukaku. Na placu gry nie zobaczyliśmy natomiast Łukasza Skorupskiego, który podczas zgrupowania kadry otrzymał pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa.

Emocje w meczu Benevento - Parma! Kamil Glik trafił do siatki

Inter Mediolan zdaje się mieć w tym momencie wszystkie atuty, aby przełamać monopol Juventusu na wygrywanie w Serie A. Przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu "Nerazzurri" wygrali osiem ligowych starć z rzędu i pomimo zaległego, spotkania z Sassuolo mają osiem punktów przewagi nad drugim Milanem.

W starciu z Bologną goście nie zagrali wyjątkowo efektownie, jednak udało im się zainkasować trzy punkty. Jedynego gola w tym starciu zdobył natomiast Romelu Lukaku. W 31. minucie Belg oddał strzał głową, który zdołał sparować - zastępujący Łukasza Skorupskiego - Federico Ravaglia. Włoch zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że piłka odbiła się od słupka i Lukaku wbił ją do siatki.

Niesamowita forma Belga! Gol Lukaku przesądził o wygranej Interu

Bliski zdobycia drugiego gola dla "Nerazzurrich" był w drugiej połowie Lautaro Martniez. Atakujący Interu oddał techniczny strzał zza pola karnego, a pędząca piłka odbiła się od słupka.

U Skorupskiego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem podczas zgrupowania kadry. Piłkarz nie mógł z tego powodu wystąpić w dzisiejszym meczu.

Samir Handanovicz
34′ Takehiro Tomiyasu
Milan Szkriniar
Larangera Danilo
Alessandro Bastoni86′
31′ Bakary Adama Soumaoro
Andrea Ranocchia53′
80′ Mitchell Dijks
Nicolò Barella90′
Jerdy Schouten
Achraf Hakimi Mouh
80′ Andreas Skov Olsen
Christian Eriksen61′
69′ Nicola Domenico Sansone
Ashley Young71′
69′ Nicolás Martín Domínguez
Ionuț Andrei Radu
34′ 61′ Lorenzo De Silvestri
Stefano Sensi
69′ Mattias Olof Svanberg
Matias Vecino90′
80′ 85′ Musa Juwara
Arturo Vidal
80′ Riccardo Orsolini
Andrea Pinamonti
69′ 82′ Emanuel Vignato