Reklama

Reklama

Bologna FC znów będzie przeżywać wielkie chwile?

Bologna FC, siedmiokrotny piłkarski mistrz Włoch, doczeka się lepszych czasów? Występujący w Serie B klub ma nowych właścicieli, a ci - wielkie plany.

Amerykański prawnik Joe Tacopina i kanadyjski przedsiębiorca branży mleczarskiej Joey Saputo zostali właścicielami piłkarskiego Bologna FC.

Obydwaj mają włoskie pochodzenie. Ich celem jest przywrócenie świetności drużynie, która obecnie gra w serie B.  

Zainwestują w klub FC, na dobry początek, 13 mln euro, a byłym właścicielom wypłacą 7 mln euro. Celem na najbliższe miesiące jest awans do Serie A.

To trzeci włoski klub mający większościowe udziały właścicieli spoza Włoch. Pierwszym stała się w sierpniu AS Roma (amerykański inwestor z Bostonu włoskiego pochodzenia), drugim Inter Mediolan (inwestor indonezyjski).

Reklama

- Mamy dalekosiężne plany, na wiele dekad. Pierwszym celem jest powrót do Serie A. Nie jest ważne, który z nas inwestuje w to przedsięwzięcie więcej. Najważniejsze jest to, że jesteśmy razem, mamy wspólne cele i chcemy przywrócić klubowi dawną sławę - powiedział 42-letni Tacopina.

Bologna, siedmiokrotny mistrz Włoch (ostatni tytuł w 1964 r.), opuściła najwyższą klasę rozgrywkową w minionym sezonie. Obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie B.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy