• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Bologna FC - SSC Napoli 1-1 w 33. kolejce Serie A

Bologna rzutem na taśmę zremisowała z Napoli. Wyrównująca bramka padła w samej końcówce meczu i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Łukasz Skorupski rozegrał całe spotkanie, natomiast Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński opuścili plac gry w drugiej połowie.

Spotkanie rozpoczęło się o wiele lepiej dla drużyny gości. Od samego początku bardzo aktywny był Arkadiusz Milik, jednak nie on pierwszy trafił do siatki. Udało się to Kostasowi Manolasowi, który pewnie wykończył dośrodkowanie Matteo Politano z rzutu rożnego.

Bologna zdołała odpowiedzieć bardzo szybko. Ibrahima M'baye urwał się obronie Napoli i głową umieścił futbolówkę w siatce. Radość piłkarzy Sinisy Mihajlovicia została przerwana przez sędziego. Senegalczyk był na spalonym.

"Azzurri" nie mieli pomysłu na przedarcie się przez linię obony "Rossoblu". Hirving Lozano poszukał zatem innego sposobu na zdobycie gola. Popularny "Chucky" huknął z dystansu, jednak na posterunku stanął Łukasz Skorupski i obronił strzał.

Giovanni Di Lorenzo90′
84′ Ibrahima M'baye
Elseid Hysaj
46′ Takehiro Tomiyasu
Nikola Maksimović
78′ Nicolás Martín Domínguez
Kostas Manolas  7′
65′ Ladislav Krejczi
Diego Demme
78′ Gary Medel
Eljif Elmas69′
Roberto Soriano
Piotr Zieliński83′
65′ Andreas Skov Olsen
Matteo Politano61′
Rodrigo Palacio
Arkadiusz Milik69′
 80′ Musa Barrow
Faouzi Ghoulam
84′ Stefano Denswil
Kalidou Koulibaly
65′ Mitchell Dijks
Sebastiano Luperto
78′ Andri Fannar Baldursson
Silva Duarte Mario Rui
Musa Juwara
Marques Loureiro Allan83′
78′ Andrea Poli
Stanislav Lobotka
Mattias Svanberg
Fabián Ruiz Pena69′
65′ Riccardo Orsolini
Jose Callejon61′
Nicola Sansone
Lorenzo Insigne61′
Federico Javier Santander Mereles
Dries Mertens69′

Druga połowa również mogła się rozpocząć lepiej dla Napoli. Lozano przedarł się w pole karne, minął kilku rywali i momentalnie uderzył. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką.