• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Bologna FC - Napoli 0-1 w meczu 7. kolejki Serie A

Napoli spełniło plan minimum i pokonało Bolognę 1-0. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski, natomiast powracający po wyleczeniu się z koronawriusa, Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 76. minucie meczu.

Piłkarze Napoli bardzo dobrze weszli w obecny sezon Serie A i przed rozpoczęciem spotkania z Bologną mieli na swoim koncie cztery zwycięstwa w sześciu rozegranych spotkaniach. Dorobek punktowy "Azzurrich" byłyby jeszcze bardziej okazały, jednak nie dali oni rady pokonać Juventusu i Sassuolo.

W starciu z niżej notowanym rywalem podopieczni Gennara Gattuso radzili sobie całkiem dobrze i udało im się się wyjść na prowadzenie już w 24. minucie spotkania. Hirving Lozano popędził prawą flanką boiska i dośrodkował futbolówkę w pole karne. Tam najwyżej do piłki wyskoczył Victor Osimhen i nie dał Łukaszowi Skorupskiemu szans na interwencję.

Goście po raz drugi trafili do siatki w 50. minucie meczu. Tym razem Kalidou Koulibaly wygrał siłowe starcie z Lorenzo De Silvestrim i w efektowny sposób wbił piłkę do bramki. Radość piłkarzy Napoli została jednak przerwana przez sędziego. Po interwencji systemu VAR nie podyktował on gola, ze względu na nieprzepisowy sposób, w który Osimhen zagrywał futbolówkę chwilę wcześniej do defensora "Azzurrich".

Niewykorzystana okazja mogła zemścić się w samej końcówce starcia. Roberto Soriano otrzymał dobre podanie z głębi boiska, przyjął piłkę i oddał strzał, który skutecznie zablokował David Ospina. Piłkarze gospodarzy oddali jeszcze kolejne dwa uderzenia, lecz tym razem zatrzymywały się one na obrońcach drużyny spod Wezuwiusza.

"Rossoblu" optycznie przeważali również w doliczonym czasie gry, lecz ostatecznie nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Kostas Manolas
27′ Larangera Danilo
Kalidou Koulibaly
70′ Stefano Denswil
Elseid Hysaj
25′ 62′ Nicolás Martín Domínguez
Fabián Ruiz Pena
Riccardo Orsolini
Hirving Lozano76′
Musa Barrow
Lorenzo Insigne83′
61′ Jerdy Schouten
Piotr Zieliński76′
62′ Mattias Svanberg