• 5 .SSC Napoli (56 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (52 pkt.)
  • 7 .AS Roma (51 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (41 pkt.)

Bologna FC - Lazio 2-0 w 24. kolejce Serie A. Łukasz Skorupski obronił rzut karny

Łukasz Skorupski znowu to zrobił! Polski bramkarz zatrzymał kolejną gwiazdę Serie A i obronił rzut karny po uderzeniu Ciro Immobile. Finalnie Bologna pokonała Lazio 2-0.

Łukasz Skorupski nadal bardzo dobrze spisuje się w bramce Bologni i jest jednym z najpewniejszych punktów ekipy z Emilii-Romanii. Nic więc dziwnego, że również w starciu z wyżej notowanym Lazio golkiper popisał się kluczową interwencją.

W 17. minucie starcia reprezentant Polski zatrzymał piłkę po uderzeniu Ciro Immobile z rzutu karnego. Bramkarz Bolgoni zatrzymał zatem najskuteczniejszego strzelca Europy poprzedniego roku, a wcześniej udało mu się również obronić futbolówkę po strzale z "jedenastki" Zlatana Ibrahimovicia.

Obrona Skorupskiego uskrzydliła graczy Bologni i po chwili wyszli oni na prowadzenie. Ibrahima M'baye dopadł do piłki po interwencji Pepe Reiny i wpakował ją do siatki.

Gospodarze potwierdzili swoją dobrą dyspozycję w drugiej połowie. Musa Barrow zagrał piłkę z bocznej strefy wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Nicola Sansone i dopełnił formalności.

Piłkarze Lazio notują natomiast kolejną porażkę po klęsce w starciu z Bayernem Monachium.

Patricio Gabarron40′ 65′
9′ Larangera Danilo
Francesco Acerbi
Bakary Adama Soumaoro
Wesley Hoedt81′
 19′ Ibrahima M'baye
Manuel Lazzari46′
74′ Nicolás Martín Domínguez
Sergej Milinković-Savić
74′ Riccardo Orsolini
Romero Alconchel Luis Romero76′
 64′ 79′ Nicola Sansone
Adam Marušić
74′ Mattias Svanberg
Lucas Pezzini Leiva66′
Roberto Soriano
Ciro Immobile 17′ (k.) 65′
84′ Musa Barrow
Danilo Cataldi66′
74′ Andrea Poli
Mohamed Salim Fares
74′ Jerdy Schouten
Andreas Hoelgebaum Pereira65′
Musa Juwara
Senad Lulić46′
74′ Andreas Skov Olsen