• 5 .AS Roma (44 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Bologna FC - Hellas Werona 1-0 w meczu 18. kolejki Serie A. Czyste konto Skorupskiego

Łukasz Skorupski lepszy w "polskim" meczu Serie A! Bologna z reprezentantem Polski w bramce pokonała Hellas Werona 1-0, którego zawodnikiem jest Paweł Dawidowicz. Polski golkiper powrócił po kontuzji i zaliczył kluczową interwencję w sytuacji sam na sam.

Łukasz Skorupski powrócił na boiska Serie A po wyleczeniu kontuzji, przez którą pauzował przez siedem kolejek. Na starcie musiał on powstrzymać dobrze spisujący się w ostatnim czasie Hellas.

Gospodarze bardzo dobrze weszli jednak w to spotkanie i szybko objęli prowadzenie. W 17. minucie spotkania Riccardo Orsolini otrzymał dobre podanie z głębi boiska i zdołał oddać strzał, który skuteczną interwencją odbił Marco Silvestri. Do piłki dopadł jednak Roberto Soriano i został w nieprzepisowy sposób powalony przez bramkarza Hellasu.

Sędzia wskazał na "jedenastkę", a do piłki podszedł Orsolini i pewnym uderzeniem dopełnił formalności. Piłkarze Bolgoni przeważali i Skorupski nie miał zbyt wiele pracy.

Druga część gry również mogła się rozpocząć od mocnego ciosu podopiecznych Sinisy Mihajlovicia. Musa Barrow świetnie zabrał się z piłką i popędził w stronę bramki. Napastnik zdołał oddać strzał zza pola karnego, lecz nie trafił do siatki.

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już po chwili. W 63. minucie Nikola Kalinić znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu od Pawła Dawidowicza, lecz dobre wyjście z bramki Skorupskiego uchroniło drużynę z Emilii-Romanii przed stratą gola.

Koray Guenter
54′ Mitchell Dijks
Marco Davide Faraoni
Jerdy Schouten
Darko Lazović
 19′ (k.) 76′ Riccardo Orsolini
Antonín Barák
84′ Emanuel Vignato
Mattia Zaccagni36′
70′ 75′ Nicolás Martín Domínguez
Federico Dimarco73′
Roberto Soriano
Ivan Ilić
76′ Musa Barrow
Andrea Danzi
75′ Mattias Svanberg
Kevin Ruegg
76′ Andreas Skov Olsen