• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Bologna FC - Cagliario Calcio 2-1 w 3. kolejce Serie A. 90 minut Salamona

Bologna FC pokonała na własnym stadionie Cagliari Calcio 2-1 w pierwszym niedzielnym meczu trzeciej kolejki Serie A. W barwach gości całe spotkanie rozegrał reprezentant Polski Bartosz Salamon.

Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie. Wtedy rzut wolny sprzed pola karnego na gola zamienił Simone Verdi. Został on podyktowany za faul Salamona na Mattii Destro.

Sytuacja beniaminka Serie A stała się jeszcze trudniejsza na początku drugiej połowy. Sędzia uznał, po konsultacji z arbitrem liniowym, że Marco Storari sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Ladislava Krejcziego i pokazał bramkarzowi Cagliari czerwoną kartkę. Goście od 54. minuty musieli więc grać w dziesiątkę.

W bramce przyjezdnych pojawił się Rafael, a murawę musiał opuścił Nicolo Barella.

Bologna podwyższyła prowadzenie w 74. minucie. Na lewej stronie akcję przeprowadził Krejczi, który wyłożył piłkę rezerwowemu Federico di Francesco, a ten z bliska posłał ją do siatki.

Strzelec drugiego gola dla gospodarzy to syn byłego piłkarza, a obecnie trenera Sassuolo Eusebia di Francesco.

Goście się jednak nie poddali. 10 minut później, z rzut wolnego z ponad 20 metrów, przymierzył Bruno Alves i choć Angelo da Costa miał piłkę na rękawicy, to jednak nie zdołał jej wybić.

Cagliari kończyło mecz w dziewiątkę, ponieważ kontuzji nabawił się Artur Ionita, a przyjezdni wykorzystali już limit zmian.

Po trzech kolejkach Cagliari ma na koncie tylko punkt, natomiast Bologna odniosła już drugie zwycięstwo w tym sezonie.