• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (58 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (56 pkt.)

Bologna FC - ASD Spezia 4-1 (2-1). Liga włoska - 31. kolejka Serie A

18 kwietnia na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się spotkanie 31. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i ASD Spezia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bologna FC 4-1.

A. Ismajli 34'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Bologna FC otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Riccardo Orsolini.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bologna FC w 18. minucie spotkania, gdy Musa Barrow zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jerdy Schouten.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie gola kontaktowego strzelił Ardian Ismajli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Simone Bastoni.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simone Bastoniego z ASD Spezia, a w 39. minucie Bakary'ego Soumaoro z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zespół ASD Spezia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Mattias Svanberg. Asystę zanotował Danilo.

Niedługo później Mattias Svanberg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bologna FC, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Musy Barrowa.

Chwilę później trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Kevin Agudelo, a murawę opuścił Daniele Verde. W tej samej minucie za Léo Senę wszedł Gennaro Acampora. W 66. minucie w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Nicolás Domínguez wszedł za Mattiasa Svanberga.

Trener Bologna FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Olsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Riccardo Orsolini. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Bologna FC: Roberto Soriano, Lorenzo De Silvestri, Mitchell Dijks, na ich miejsce weszli: Nicola Sansone, Ibrahima M'baye, Valentin Ivaylov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simone Bastoniego, Martina Erlicia, Emanuela Gyasiego zajęli: Riccardo Marchizza, Claudio Terzi, Roberto Piccoli. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Ivan Provedel
81′ Lorenzo De Silvestri
Luca Vignali
Larangera Danilo
Ardian Ismajli  34′
39′ Bakary Adama Soumaoro
Martin Erlić74′
87′ Mitchell Dijks
Simone Bastoni36′ 74′
Jerdy Schouten
Giulio Maggiore
 12′ (k.) 66′ Riccardo Orsolini
Leonardo de Souza Sena65′
 18′ Musa Barrow
Matteo Ricci
 54′, 60′ 66′ Mattias Svanberg
Emanuel Quartsin Gyasi83′
81′ Roberto Soriano
Julian Chabot
87′ Valentin Ivaylov Antov
Salvador Ferrer Canals
81′ Ibrahima M'baye
Riccardo Marchizza74′
Andri Fannar Baldursson
Claudio Terzi74′
66′ Nicolás Martín Domínguez
Tommaso Pobega
66′ Andreas Skov Olsen
Diego da Silva Farias
81′ Nicola Sansone
Andrey Galabinov
Emanuel Vignato
Roberto Piccoli83′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.