• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Bologna FC 1909 - Torino FC 1-1 (1-0). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

W meczu 32. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 21 kwietnia, jedenastka Bologna FC zremisowała z Torino FC 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Renato Dall'Ara.

R. Mandragora 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Torino FC wygrał aż dziewięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko pięć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Andri Baldursson wszedł za Nicolása Domíngueza.

Po kwadransie gry kartkę obejrzał Nicolas Nkoulou z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bologna FC w 25. minucie spotkania, gdy Musa Barrow strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Roberto Soriano.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andriego Baldurssona z Bologna FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu Tomása Rincóna z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bologna FC.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bologna FC: Andrei Polemu w 51. i Ibrahimie M'baye w 53. minucie. W 55. minucie Mitchell Dijks został zmieniony przez Lorenza De Silvestriego.

Trener Bologna FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jerdego Schoutena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andrea Poli. W 56. minucie w jedenastce Bologna FC doszło do zmiany. Mattias Svanberg wszedł za Andriego Baldurssona.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Torino FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie gola wyrównującego strzelił Rolando Mandragora.

Po chwili trener Torino FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Daniele Baselli, a murawę opuścił Simone Verdi. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Danilo, zawodnik Bologna FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Vanja Milinković Savić
53′ Ibrahima M'baye
Armando Izzo
81′ Larangera Danilo
Gleison Bremer Silva Nascimento
Bakary Adama Soumaoro
Nicolas Nkoulou17′
55′ Mitchell Dijks
Tomás Eduardo Rincón Hernández45′ 72′
51′ 56′ Andrea Poli
Wilfried Stephane Singo
Riccardo Orsolini
Ricardo Rodriguez65′
83′ Nicola Domenico Sansone
Simone Verdi65′
9′ Nicolás Martín Domínguez
Rolando Mandragora  58′
Roberto Soriano
Simone Zaza
 25′ Musa Barrow
Alessandro Buongiorno
55′ Lorenzo De Silvestri
Nicola Murru
9′ 28′ 56′ Andri Fannar Baldursson
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Paolo Pancrazio Faragò
Mërgim Vojvoda
56′ Jerdy Schouten
Daniele Baselli65′
56′ Mattias Olof Svanberg
Amer Gojak
Musa Juwara
Karol Linetty
83′ Andreas Skov Olsen
Saša Lukić72′
Rodrigo Palacio
Federico Bonazzoli
Emanuel Vignato
Arnaldo Antonio Sanabria Ayala72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Bologna FC, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół Bologna FC wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.