• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (41 pkt.)

Bologna FC 1909 - Lazio Rzym 2-0 (1-0). Liga włoska - 24. kolejka Serie A

27 lutego na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i Lazio Rzym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bologna FC 2-0.

N. Sansone 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 22 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Danilowi z Bologna FC.

W 17. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bologna FC w 19. minucie spotkania, gdy Ibrahima M'baye strzelił pierwszego gola. W 40. minucie kartką został ukarany Patric, zawodnik Lazio Rzym.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bologna FC.

Drugą połowę zespół Lazio Rzym rozpoczął w zmienionym składzie, za Manuela Lazzariego wszedł Senad Lulić.

Jedenastka ”Orłów” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nicola Sansone. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Musa Barrow.

W 65. minucie Patric został zmieniony przez Andreasa Pereirę. W tej samej minucie trener ”Orłów” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vedat Muriqi, a murawę opuścił Ciro Immobile. W 66. minucie w jedenastce Lazio Rzym doszło do zmiany. Danilo Cataldi wszedł za Lucasa Leivę.

Po chwili trener Bologna FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Mattiasa Svanberga. Na boisko wszedł Jerdy Schouten, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Wesleyowi Hoedtowi z drużyny gości. Była to 81. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Patricio Gabarron40′ 65′
9′ Larangera Danilo
Francesco Acerbi
Bakary Adama Soumaoro
Wesley Hoedt81′
 19′ Ibrahima M'baye
Manuel Lazzari46′
74′ Nicolás Martín Domínguez
Sergej Milinković-Savić
74′ Riccardo Orsolini
Romero Alconchel Luis Romero76′
 64′ 79′ Nicola Sansone
Adam Marušić
74′ Mattias Svanberg
Lucas Pezzini Leiva66′
Roberto Soriano
Ciro Immobile 17′ (k.) 65′
84′ Musa Barrow
Danilo Cataldi66′
74′ Andrea Poli
Mohamed Salim Fares
74′ Jerdy Schouten
Andreas Hoelgebaum Pereira65′
Musa Juwara
Senad Lulić46′
74′ Andreas Skov Olsen
Marco Parolo
84′ Rodrigo Palacio
Felipe Caicedo76′
79′ Emanuel Vignato
Vedat Muriqi65′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.