• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Bologna FC 1909 - Hellas Verona FC 1-0 (1-0). Liga włoska - 18. kolejka Serie A

W pojedynku 18. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna Bologna FC wygrała z Verona FC 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Renato Dall'Ara.

R. Orsolini 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Bologna FC wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Bologna FC zdobył z rzutu karnego Riccardo Orsolini w 19. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mattia Zaccagni z Verona FC. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bologna FC.

W 54. minucie kartką został ukarany Mitchell Dijks, piłkarz gospodarzy. W 69. minucie za Nikolę Kalinicia wszedł Samuel Di Carmine.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Nicolás Domínguez z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Verona FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ebrima Colley, a murawę opuścił Federico Dimarco. Chwilę później trener Bologna FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Nicolása Domíngueza. Na boisko wszedł Mattias Svanberg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Koray Guenter
54′ Mitchell Dijks
Marco Davide Faraoni
Jerdy Schouten
Darko Lazović
 19′ (k.) 76′ Riccardo Orsolini
Antonín Barák
84′ Emanuel Vignato
Mattia Zaccagni36′
70′ 75′ Nicolás Martín Domínguez
Federico Dimarco73′
Roberto Soriano
Ivan Ilić
76′ Musa Barrow
Andrea Danzi
75′ Mattias Svanberg
Kevin Ruegg
76′ Andreas Skov Olsen
Daniel Sartori Bessa89′
76′ Rodrigo Palacio
Samuel Di Carmine69′
84′ Nicola Sansone
Eddie Anthony Salcedo Mora

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Bologna FC, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna Bologna FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.