• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Bologna FC 1909 - Genoa CFC 1893 0-2 (0-1). Liga włoska - 36. kolejka Serie A

12 maja na Stadio Renato Dall'Ara odbył się pojedynek 36. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i Genoa CFC. Mecz zakończył się zwycięstwem Genoa CFC 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kacpra Urbańskiego występującego w Bologna FC.

36. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-12 20:45 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Arbiter: Francesco Fourneau
Bologna FC 1909
Genoa CFC 1893
0
2
D. Zappacosta 13'
G. Scamacca 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 starcia drużyna Genoa CFC wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Cristianowi Zapacie z drużyny gości. Była to pierwsza minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Genoa CFC w 13. minucie spotkania, gdy Davide Zappacosta zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Milan Badelj.

Trener Genoa CFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 32. minucie na plac gry wszedł Nicolò Rovella, a murawę opuścił Milan Badelj. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Genoa CFC.

W 46. minucie kartką został ukarany Eldor Shomurodov, zawodnik Genoa CFC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Genoa CFC w 61. minucie spotkania, gdy Gianluca Scamacca strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie za Mitchella Dijksa wszedł Emanuel Vignato. Trener Bologna FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Olsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Riccardo Orsolini. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Jerdemu Schoutenowi z Bologna FC.

Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Genoa CFC: Valon Behrami, Goran Pandev, Gianluca Scamacca, Kevin Strootman, na ich miejsce weszli: Miha Zajc, Ivan Radovanović, Marko Pjaca, Francesco Cassata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattiasa Svanberga, Takehira Tomiyasu, Roberta Soriana zajęli: Nicola Sansone, Wisdom Amey, Kacper Urbański. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Mattia Perin
89′ Takehiro Tomiyasu
Edoardo Goldaniga
Larangera Danilo
Cristian Zapata1′
Bakary Adama Soumaoro
Andrea Masiello
62′ Mitchell Dijks
Davide Zappacosta  13′
64′ Jerdy Schouten
Valon Behrami69′
89′ Roberto Soriano
Kevin Strootman82′
Musa Barrow
Milan Badelj32′
70′ Mattias Olof Svanberg
Goran Pandev69′
62′ Riccardo Orsolini
Eldor Shomurodov46′
Rodrigo Palacio
Gianluca Scamacca  61′ (k.) 82′
Łukasz Skorupski
Federico Marchetti
89′ Wisdom Amey
Ivan Radovanović69′
89′ Kacper Urbański
Nicolò Rovella32′
70′ Nicola Domenico Sansone
Miha Zajc69′
62′ Andreas Skov Olsen
Mattia Destro
62′ Emanuel Vignato
Marko Pjaca82′

Zespół Bologna FC miał 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Bologna FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.