• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Bologna FC 1909 - Benevento Calcio 1-1 (1-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie A

W pojedynku 22. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 12 lutego, drużyna Bologna FC zremisowała z Benevento Calcio 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Renato Dall'Ara.

N. Viola 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Bologna FC wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Bologna FC objęła prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Nicola Sansone.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Nicolás Domínguez z jedenastki gospodarzy. Była to trzecia minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bologna FC.

W 54. minucie za Nicolása Domíngueza wszedł Andrea Poli.

Jedenastka Benevento Calcio wyrównała wynik meczu. W 60. minucie wynik ustalił Benito Viola. Bramka padła po podaniu Kamila Glika.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robertowi Sorianowi i Pasquale Schiattarelli. Po chwili trener Benevento Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Iaga Falquégo. Na boisko wszedł Marco Sau, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Benevento Calcio doszło do zmiany. Roberto Insigne wszedł za Gianlucę Caprariego.

A trener Bologna FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuela Vignata. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nicola Sansone. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Benevento Calcio: Federico Barba, Alessandro Tuia, Perparim Hetemaj, na ich miejsce weszli: Daam Foulon, Luca Caldirola, Bryan Dabo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Olsena, Jerdego Schoutena zajęli: Riccardo Orsolini, Rodrigo Palacio. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emanuela Vignata z Bologna FC, a w piątej minucie doliczonego czasu starcia Lorenza Montipa z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Federico Barba76′
81′ Jerdy Schouten
Perparim Hetemaj82′
71′ Andreas Skov Olsen
Falque Silva Iago71′
 1′ 71′ Nicola Sansone
Gianluca Caprari71′
3′ 54′ Nicolás Martín Domínguez
Benito Nicolas Viola  60′
64′ Roberto Soriano
Andrés Felipe Tello Muñoz
54′ Andrea Poli
Giuseppe Di Serio
Musa Juwara
Adolfo Julián Gaich
71′ Riccardo Orsolini
Roberto Insigne71′
81′ Rodrigo Palacio
Gabriele Moncini
71′ 84′ Emanuel Vignato
Marco Sau71′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Bologna FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.