• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Bologna FC 1909 - AS Roma 1-0 (1-0). Liga włoska - 15. kolejka Serie A

1 grudnia na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się spotkanie 15. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i AS Roma. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bologna FC 1-0. Na stadionie stawiło się 15 780 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma (”Wilki”).

15. kolejka Włochy - Serie A
2021-12-01 18:30 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 15780 | Arbiter: Luca Pairetto
Bologna FC 1909
AS Roma
1
0
M. Svanberg 35'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół AS Roma wygrał aż 23 razy, zremisował 11, a przegrał tylko osiem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Marko Arnautović został zmieniony przez Nicolę Domenica.

Wysiłki podejmowane przez zespół Bologna FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mattias Svanberg. W zdobyciu bramki pomógł Nicolás Domínguez.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta Soriana z Bologna FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Tamy Abraham z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bologna FC.

Kibice ”Wilków” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlesa Péreza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Amadou Diawara. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wilki: Carlesowi Pérezowi w 59. i Nicolowi Zaniolowi w 72. minucie.

Po chwili trener Bologna FC postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andreasa Olsena wszedł Lorenzo De Silvestri, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bologna FC i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Bologna FC: Riccardo Orsolini, Emanuel Vignato, a na ich miejsce weszli Musa Barrow, Nicolás Domínguez.

AS Roma
87′ Łukasz Skorupski
Chris Smalling
90′ Nicolás Martín Domínguez
Rick Karsdorp90′
80′ Andreas Skov Olsen
Jordan Veretout64′
38′ Roberto Soriano
Henrich Mchitarjan
90′ Musa Barrow
Stephan El Shaarawy52′
Aaron Buchanan Hickey
Amadou Diawara46′
 35′ Mattias Olof Svanberg
Nicolo Zaniolo72′
17′ Marko Arnautović
Riccardo Calafiori
80′ Lorenzo De Silvestri
Edoardo Bove
17′ 90′ Nicola Domenico Sansone
Bryan Cristante64′
90′ Riccardo Orsolini
Ebrima Darboe
Federico Javier Santander Mereles
Nicola Zalewski
Sydney van Hooijdonk
Carles Pérez Sayol46′ 59′
90′ Emanuel Vignato
Eldor Shomurodov52′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Bologna FC, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.