• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Bologna FC 1909 - ACF Fiorentina 3-3 (1-1). Liga włoska - 34. kolejka Serie A

2 maja na Stadio Renato Dall'Ara odbyło się spotkanie 34. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Bologna FC i Fiorentiny. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.

G. Bonaventura 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Fiorentiny wygrała 16 razy i zanotowała pięć porażek oraz 16 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Bologna FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bakary Soumaoro z Bologna FC. Była to 20. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze Fiorentiny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie Dušan Vlahović dał prowadzenie swojej drużynie z karnego. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół Bologna FC nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 31. minucie bramkę wyrównującą zdobył Rodrigo Palacio. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Emanuel Vignato.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Mattiasowi Svanbergowi z jedenastki gospodarzy.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Giacomo Bonaventura. Sytuację bramkową stworzył Lorenzo Venuti.

W 68. minucie Cristiano Biraghi został zmieniony przez Igora.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bologna FC przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Rodrigo Palacio po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-2. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Emanuel Vignato.

Szybko po stracie bramki drużyna Fiorentiny znów objęła prowadzenie. Gola na 2-3 strzelił ponownie na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy Dušan Vlahović. Bramka padła po podaniu Ericka Pulgara.

W 75. minucie arbiter ukarał kartką Nikolę Milenkovicia, piłkarza gości. Chwilę później trener Bologna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Andreas Olsen, a murawę opuścił Takehiro Tomiyasu. A trener Fiorentiny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Kouamégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Franck Ribery.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Igorowi z Fiorentiny. W 83. minucie w zespole Fiorentiny doszło do zmiany. Gaetano Castrovilli wszedł za Giacoma Bonaventurę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania Rodrigo Palacio hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-3. Po raz trzeci asystę zaliczył Emanuel Vignato.

W 90. minucie w drużynie Bologna FC doszło do zmiany. Musa Juwara wszedł za Emanuela Vignata. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Bartłomiej Drągowski
76′ Takehiro Tomiyasu
Nikola Milenković75′
20′ Bakary Adama Soumaoro
Martin Caceres
Larangera Danilo
Germán Alejandro Pezzella
Riccardo Orsolini
Giacomo Bonaventura  64′ 83′
47′ Mattias Olof Svanberg
Lorenzo Venuti
90′ Emanuel Vignato
Dušan Vlahović  22′ (k.), 73′
 31′, 71′, 84′ Rodrigo Palacio
Valentin Eysseric
90′ Musa Juwara
Cristóbal Montiel Rodríguez
76′ Andreas Skov Olsen
Jose Callejon
Simone Rabbi
Christian Michael Kouamé Kouakou77′

Przewaga jedenastki Bologna FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Fiorentiny w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.