• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Bologna FC 1909 - AC Milan 2-4 (0-2). Liga włoska - 9. kolejka Serie A

W meczu 9. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 23 października, drużyna Bologna FC przegrała z AC Milan 2-4 (0-2). Mecz na Stadio Renato Dall'Ara obejrzało 22 167 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-23 20:45 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 22167 | Arbiter: Paolo Valeri
Z. Ibrahimović 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 28 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze AC Milan nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Rafael Leão. Asystę zaliczył Zlatan Ibrahimovic.

W 20. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bakary Soumaoro osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 34. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Markowi Arnautoviciowi z zespołu gospodarzy.

Drużyna Bologna FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Davide Calabria.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Sandro Tonali, zawodnik AC Milan. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna AC Milan rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sandra Tonalego, Samu Castilleja weszli Tiemoué Bakayoko, Alexis Saelemaekers.

W 49. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik AC Milan Zlatan Ibrahimovic.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bologna FC przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Musa Barrow wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Roberto Soriano.

W 58. minucie arbiter wyrzucił z boiska Roberta Soriana z Bologna FC. W następstwie utraty bramki trener AC Milan postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Rade Krunicia i na pole gry wprowadził napastnika Oliviera Girouda, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę dostał Davide Calabria z AC Milan.

W 63. minucie w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Mitchell Dijks wszedł za Aarona Hickeya. W tej samej minucie za Nicolása Domíngueza wszedł Jerdy Schouten. W tej samej minucie trener Bologna FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Musę Barrowa wszedł Luis Binks, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Alexis Saelemaekers, piłkarz gości. W 83. minucie w drużynie Bologna FC doszło do zmiany. Federico Santander wszedł za Marka Arnautovicia.

Zawodnicy AC Milan w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania dającą prowadzenie bramkę dla zespołu AC Milan zdobył Ismaël Bennacer.

W 85. minucie Fodé Ballo został zmieniony przez Pierre'a Kalulu, co miało wzmocnić drużynę AC Milan. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gary'ego Medla na Riccarda Orsoliniego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Zlatan Ibrahimovic. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ismaël Bennacer.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

Ciprian Tatarusanu
20′ Bakary Adama Soumaoro
Davide Calabria  35′ 61′
Arthur Nicolas Theate
Simon Kjaer
87′ Gary Medel
Fikayo Tomori
Lorenzo De Silvestri
Fodé Ballo Touré85′
63′ Nicolás Martín Domínguez
Sandro Tonali45′ 46′
58′ Roberto Soriano
Samuel Castillejo Azuaga46′
 52′ 63′ Musa Barrow
Rafael Alexandre Conceição Leão  16′
63′ Aaron Buchanan Hickey
Ismaël Bennacer  84′
Mattias Olof Svanberg
Rade Krunić60′
34′ 83′ Marko Arnautović
Zlatan Ibrahimovic  90′ 49′ (samob.)
Francesco Bardi
Andreas Kristoffer Jungdal
Marco Molla
Antonio Mirante
63′ Luis Thomas Binks
Andrea Conti
63′ Mitchell Dijks
Matteo Gabbia
Ibrahima M'baye
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa85′
63′ Jerdy Schouten
Alessio Romagnoli
Nicola Domenico Sansone
Tiemoué Bakayoko46′
Andreas Skov Olsen
Alexis Jesse Saelemaekers46′ 67′
87′ Riccardo Orsolini
Olivier Giroud60′
83′ Federico Javier Santander Mereles
Daniel Maldini
Sydney van Hooijdonk

Emanuel Vignato

Zespół AC Milan był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna AC Milan zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna ”Rossoneri” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.