• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Bologna - Chievo 3-0 w meczu 31. kolejki Serie A

Bologna FC pokonała 3-0 Chievo Weronę w meczu 31. kolejki Serie A. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Łukasz Skorupski, a gości - Mariusz Stępiński.

31. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-08 20:30 | Stadion: Stadio Renato Dall'Ara | Widzów: 19107 | Arbiter: L. Pairetto

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Od pierwszej minuty spotkanie rozpoczęło dwóch Polaków. Bramki gospodarzy strzegł Łukasz Skorupski, a w ataku gości znalazł się Mariusz Stępiński.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli gospodarze, gdy już w 10. minucie do siatki rywala trafił Riccardo Orsolini. Sędzia skorzystał jednak z VAR-u i po chwili anulował bramkę włoskiego skrzydłowego.

Orsolini jeszcze przed przerwą dwukrotnie stanął przed szansą na otworzenie wyniku, ale za każdym razem strzelał tak, że 40-letni bramkarz Stefano Sorrentino zdołał skutecznie interweniować.

Dopiero w 65. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Wtedy to rzut karny skutecznie egzekwował Erick Pulgar i choć bramkarz miał piłkę na rękach, to nie zdołał obronić mocnego strzału.

Już trzy minuty później Bologna dostała od przeciwnika kolejny rzut karny! Do piłki ponownie podszedł Pulgar i tym razem uderzył lekko w przeciwny róg, ale bramkarz nie wyczuł jego intencji.

Dziesięć minut przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został obrońca gości Mattia Bani.

W końcówce spotkania gości dobił jeszcze Mitchell Dijks, z bliskiej odległości umieszczając piłkę w "krótkim rogu" bramki Sorrentino.

Zwycięstwo to pozwoliło Bolonii opuścić strefę spadkową. Chievo jest ostatnie w tabeli i nie ma już praktycznie żadnych szans na utrzymanie w lidze.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Bologna FC zawalczy o kolejne punkty we Florencji. Jej przeciwnikiem będzie ACF Fiorentina. Tego samego dnia SSC Napoli zagra z zespołem Chievo Werona na jego terenie.

Marco Andreolli12′
 89′ 90′ Mitchell Dijks
Mattia Bani73′ 79′
Ibrahima M'baye
Federico Barba
34′ 85′ Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
Mehdi Pascal Marcel Léris26′
90′ Blerim Dzemaili
Emanuel Vignato80′
 65′ (k.), 68′ (k.) Erick Antonio Pulgar Farfán
Adrian Šemper
90′ Arturo Calabresi
Bostjan Cesar80′
85′ Giancarlo Gonzalez