• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Bologna awansowała do Serie A

Bologna zremisowała z Pescarą 1-1 w rewanżowym meczu barażowym o awans do Serie A i choć w pierwszym spotkaniu był bezbramkowy remis, to awansowała do włoskiej ekstraklasy. Ostatnią okazję dla gości na zdobycie gola miał Bartosz Salamon, ale nie wykorzystał szansy.

Bologna powróciła do Serie A dzięki temu, że po sezonie zasadniczym zajmowała wyższą pozycję niż rywale.

W 37. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Bramkarz gości pokonał Gianluca Sansone. W przerwie trener Pescary Massimo Oddo zdecydował się wzmocnić ofensywę i wpuścił na boisko dwóch napastników - Cristiana Pasquato i Marco Sansoviniego. Właśnie po strzale pierwszego z nich pało wyrównanie w 56. minucie.

Dziewięć minut później sytuacja gospodarzy dodatkowo się skomplikowała, bo za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Ibrahima Mbaye. Mimo tego Bologna utrzymała korzystny rezultat.

Wcześniej awans zapewniły sobie Carpi oraz Frosinone. Obie ekipy zagrają w ekstraklasie po raz pierwszy. Z elitą pożegnały się Parma, Cesena i Cagliari.