Reklama

Reklama

Berlusconi chce za Milan 1,5 miliarda euro

Biznesmen z Tajlandii zaoferował 970 mln euro za klup AC Milan, ale Silvio Berlusconi nie przyjął propozycji.

Słynny klub piłkarski wciąż jest wystawiony na sprzedaż - ujawniły we wtorek włoskie media.

O tym, że były premier Włoch, a od 1986 roku właściciel Milanu, po raz pierwszy zgodził się na sprzedaż klubu, poinformował dziennik ekonomiczny "Il Sole 24 Ore". We wtorek wieczorem Tajlandczyk Bee Taechaubol, stojący na czele grupy kapitałowej z Singapuru, potwierdził, że prowadził "serdeczne i prywatne rozmowy" z przedstawicielami Milanu. Nie zaprzeczył, że jest zainteresowany nabyciem pakietu akcji, ale jednocześnie podkreślił, że nie podjęto żadnych decyzji.

Reklama

Według "Il Sole 24 Ore" Berlusconi, niezadowolony z proponowanej sumy, byłby gotów sprzedać Milan za 1,5 miliarda euro.

AC Milan, siedmiokrotny zdobywca Pucharu Europy, jest dziś cieniem klubu, który w niedalekiej przeszłości należał do potentatów na Starym Kontynencie. "Rossoneri" nie zakwalifikowali się do europejskich pucharów w poprzednim sezonie i prawdopodobnie nie osiągną tego celu także w bieżących rozgrywkach.

W tabeli ekstraklasy klub z Mediolanu zajmuje 11. miejsce ze stratą 24 punktów do prowadzącego Juventusu Turyn oraz 12 punktów do Napoli, które zajmuje trzecie miejsce, ostatnie dające szansę gry w Lidze Mistrzów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama