• 6 .Lazio Rzym (11 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (11 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (11 pkt.)

Benevento - Juventus 1-1 w meczu 9. kolejki Serie A

Benevento sprawiło niespodziankę i piłkarze z południa Włoch zremisowali z Juventusem 1-1. Obie bramki padły w pierwszej połowie, a na boisku mogliśmy oglądać dwóch polskich piłkarzy: Wojciecha Szczęsnego i Kamila Glika.

Nie tak wyobrażali sobie start obecnego sezonu kibice Juventusu. "Stara Dama" w Serie A nie może ustabilizować formy i ekipa z Turynu do tej pory nie zanotowała serii dwóch wygranych spotkań z rzędu w rozgrywkach ligowych. Benevento w ostatniej kolejce przełamało natomiast serię czterech przegranych spotkań z rzędu i pokonało Fiorenitnę 1-0.

Od początku sarcia obie strony kreowały grę, jednak na gola musieliśmy poczekać do 21. minuty. Federico Chiesa posłał znakomitą piłkę z głębi boiska do Alvaro Moraty. Hiszpan pewnie poradził sobie z defensorami drużyny z południowej części Włoch i posłał strzał w "dłuższy" róg bramki Lorenza Montipo. Pędząca futbolówka obiła się jeszcze od słupka i po chwili zatrzepotała w siatce.

Można było odnieść wrażenie, że trafienie uskrzydliło graczy Juventusu. Już kilka chwil później bliski podwyższenia wyniku był Paulo Dybala. Argentyńczyk dobrze złamał akcję do środka i oddał mocny strzał w pełnym biegu. Futbolówka nie znalazła jednak drogi do bramki.

Niewykorzystana okazja zemściła się tuż przed końcem pierwszej części gry. Gaetano Letizia oddał sytuacyjny strzał po interwencji jednego z defensorów "Starej Damy" i huknął z powietrza, a piłka wpadła do siatki. Zasłonięty Wojciech Szczęsny nie miał szans na skuteczną interwencję.

W drugiej części gry obraz meczu nie zmieniał się i nadal nie oglądaliśmy zmasowanych ataków ze strony któreś z drużyn. Momentami przeważali nawet gospodarze. Najbliżej zdobycia bramki ponownie był Dybala. Tym razem próbę zawodnika Juve zatrzymał Montipo.

Wojciech Szczęsny
 45′ Gaetano Letizia
Juan Cuadrado80′
Kamil Glik
Matthijs de Ligt
33′ Luca Caldirola
Danilo
86′ Federico Barba
Gianluca Frabotta
Perparim Hetemaj
Federico Chiesa69′
71′ Artur Ionita
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo62′
72′ Gianluca Caprari
Adrien Rabiot
90′ Riccardo Improta
Aaron Ramsey62′
82′ Pasquale Schiattarella
Paulo Dybala
71′ Gianluca Lapadula Vargas
Alvaro Morata  21′ 90′
Igor Lucatelli
Giovanni Gabriele Garofani
Niccolo Manfredini
Carlo Pinsoglio
33′ 60′ 60′ Christian Maggio
. Alex Sandro
Christian Diego Pastina
Leonardo Bonucci
72′ Alessandro Tuia
Weston James Earl McKennie
71′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Manolo Portanova
Giuseppe Di Serio
Federico Bernardeschi69′
60′ 90′ Roberto Insigne