• 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Benevento - Crotone. Emocje w końcówce starcia! Drużyna Orła zawiodła

Crotone rzutem na taśmę zdobyło bramkę i zremisowało w starciu z Benevento 1-1. Simy w doliczonym pokonał Lorenzo Montipo i drużyna Kamila Glika bardzo oddaliła się od szansy na utrzymanie się w Serie A.

Starcie dwóch beniaminków rozpoczęło się o wiele lepiej dla piłkarzy Benevento. Już w 13. minucie starcia Perparim Hetemaj dobrze zgrał piłkę po zagraniu z głębi boiska, a Gianluca Lapadula wpakował piłkę do siatki.

Sytuacja drużyny gościa zrobiła się o wiele trudniejsza w 24. minucie. Vladimir Golemić zdecydowanie sfaulował rywala i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Benevento nadal atakowało i kilka chwil później Roberto Insigne oddał mocny strzał, a piłka odbiła się od poprzeczki.

Strata jednego zawodnika nie zdemotywowała Crotone. W 35. minucie Adam Ounas popisał się efektowną akcją i huknął zza pola karnego, lecz nie zdołał wpakować futbolówki do siatki.

Druga część gry również mogła się lepiej rozpocząć dla gospodarzy. Bryan Dabo zagrał piłkę do Lapaduli, który popędził w kierunku bramki i pewnie umieścił piłkę w bramce. Gol nie został jednak uznany. Atakujący znalazł się na spalonym.

Zawodnicy z Benewentu nie utrzymali jednak jednobramkowego prowadzenia i Crotone doprowadziło do wyrównania w... doliczonym czasie gry. Pedro Pereira dobrze odnalazł się w polu karnym i poradził sobie z Kamilem Glikiem. Hiszpan zagrał wzdłuż linii bramkowej, a Simy pewnie dopełnił formalności.

Polski defensor kilka chwil później oddał strzał po dośrodkowaniu Gaetano Letizii, jednak piłkę zdołał obronić Marco Festa.

Pozostałe mecze:

W drugim spotkaniu rozegranym w tym samym czasie Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim w składzie pokonała Udinese 1-0.

Marco Festa
36′ Fabio Depaoli
Lisandro Magallán51′
80′ Kamil Glik
Niccolò Zanellato62′
84′ Roberto Insigne
Ahmed Benali66′
46′ Gianluca Caprari
Salvatore Molina
20′ Artur Ionita
Luca Cigarini67′
Pasquale Schiattarella
Adam Ounas83′
 13′ Gianluca Lapadula Vargas
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira46′
36′ Alessandro Tuia
Giovanni D'Aprile
46′ Bryan Dabo
Denis Mihai Drăguş83′
84′ 88′ Adolfo Julián Gaich
Emmanuel Rivière
20′ Riccardo Improta