• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Benevento Calcio - Udinese Calcio 2-4 (1-2). Liga włoska - 33. kolejka Serie A

W meczu 33. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 25 kwietnia, zespół Benevento Calcio przegrał z Udinese Calcio 2-4 (1-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Ciro Vigorito.

J. Braaf 73'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Udinese Calcio (”Zebry”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Nahuel Molina. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Rodrigo De Paul.

W 19. minucie kartkę obejrzał Benito Viola z jedenastki gospodarzy. W 24. minucie Marco Sau zastąpił Adolfa Gaicha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tolgay Arslan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Udinese Calcio, strzelając kolejnego gola w 31. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Roberto Pereyra.

W 33. minucie arbiter ukarał kartką Juana Mussa, zawodnika gości. W 34. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Benito Viola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Benevento Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Benita Violę wszedł Pasquale Schiattarella.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Udinese Calcio, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie wynik na 1-3 podwyższył Jens Stryger. Bramka padła po podaniu Rodriga De Paula.

Po chwili trener Udinese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Jean-Victor Makengo, a murawę opuścił Tolgay Arslan. W tej samej minucie w zespole Benevento Calcio doszło do zmiany. Artur Ionita wszedł za Fabia Depaolego. Kibice Benevento Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Iaga Falquégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Perparim Hetemaj. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić gola.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Walace'owi z Udinese Calcio.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 73. minucie pokonał bramkarza Jayden Braaf. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Roberto Pereyra.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Pasquale Schiattarella, piłkarz Benevento Calcio.

Zawodnicy Benevento Calcio szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 83. minucie wynik ustalił Gianluca Lapadula. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Iago Falqué.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

Kevin Bonifazi
70′ Bryan Dabo
Rodrigo Javier De Paul
56′ Fabio Depaoli
Nahuel Molina Lucero  4′
56′ Perparim Hetemaj
Tolgay Ali Arslan  31′ 56′
Riccardo Improta
Jens Stryger Larsen  49′ 70′
 34′ (k.) 19′ 46′ Benito Nicolas Viola
Roberto Maximiliano Pereyra
 83′ Gianluca Lapadula Vargas
Walace Souza Silva70′
24′ Marco Sau
Sebastian De Maio
56′ Artur Ionita
Thomas Ouwejan
46′ 81′ Pasquale Schiattarella
Marvin Zeegelaar
Giuseppe Di Serio
Jean-Victor Makengo56′
24′ Adolfo Julián Gaich
Petar Mićin
56′ Falque Silva Iago
Jayden Jezairo Braaf70′  73′
70′ Roberto Insigne
Fernando Martín Forestieri

Fernando Llorente

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. ”Zebry” otrzymały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostały tyle samo.

Drużyna Benevento Calcio dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.