• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Benevento Calcio - Torino FC 2-2 w 19. kolejce Serie A

Benevento Calcio zremisowało z Torino FC 2-2 w meczu inaugurującym 19. kolejkę Serię A. Na murawie doszło do konfrontacji Kamila Glika z Karolem Linettym. Goście wyrównującą bramkę zdobyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry!

S. Zaza 51',90'

Dla obu zespołów był to mecz na przełamanie. Ekipa Benevento, z defensywą kierowaną przez Kamila Glika, dwa wcześniejsze spotkania przegrała 1-4. W takim stosunku uległa najpierw Atalancie Bergamo, a zaraz później Crotone. Z kolei Torino w czterech poprzednich kolejkach nie zaznało smaku zwycięstwa.

W zespole Karola Linettego trenerski debiut zaliczył dzisiaj Davide Nicola. Zastąpił na stanowisku Marco Giampaolego, który - już wiemy, że niesłusznie - przymierzany był w mijającym tygodniu do posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź

Już w 9. minucie do bramki gości trafił Glik (w latach 2011-16 gracz Torino). Radość piłkarzy beniaminka była jednak przedwczesna. Arbiter zarządził analizę VAR, dopatrzył się zagrania ręką i gola nie uznał.

Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 32. minucie. Poza polem bramkowym faulu dopuścił się bramkarz Torino, Salvatore Sirigu. Sędzia tym razem bez wahania wskazał na 11. metr. Niezawodnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Nicolas Viola. Wynik utrzymał się do przerwy.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Po pięciu minutach Benevento prowadziło już różnicą dwóch goli. Strzałem z półwoleja nie do obrony popisał się Gianlcua Lapadula.

Turyńczycy odpowiedzieli ledwie po minucie, gdy uderzeniem głową z sześciu metrów bramkarza gospodarzy pokonał Simone Zaza. Ten zawodnik skierował piłkę do siatki również w 63. minucie, ale arbiter - po kolejnej analizie VAR - słusznie gola nie uznał z powodu zagrania ręką.

Pięć minut później, z żółtą kartką na koncie, murawę opuścił Linetty.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się triumfem Benevento, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ponownie na listę strzelców wpisał się Zaza, ustalając końcowy rezultat!

Benevento - Torino 2-2 (1-0)

Bramka: 1-0 Viola (32. karny), 2-0 Lapadula (50.), 2-1 Zaza (51.), 2-2 Zaza (90+3.)

Ricardo Rodriguez84′
90′ Kamil Glik
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović
84′ Artur Ionita
Saša Lukić74′
68′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Wilfried Stephane Singo
Perparim Hetemaj
Cristian Daniel Ansaldi
Riccardo Improta
Karol Linetty37′ 67′
 32′ (k.) Benito Nicolas Viola
Tomás Eduardo Rincón Hernández
 49′ 84′ Gianluca Lapadula
Simone Zaza  51′, 90′ 45′
76′ Gianluca Caprari
Andrea Belotti
Igor Lucatelli
Vanja Milinković Savić
Niccolo Manfredini
Antonio Rosati
68′ Luca Caldirola
Daniele Baselli67′ 90′
84′ Bryan Dabo
Simone Edera
Davide Masella
Amer Gojak84′
76′ Giuseppe Di Serio
Jacopo Segre
84′ Falque Silva Iago