• 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Benevento Calcio - Sampdoria Genua 1-1 (0-0). Liga włoska - 21. kolejka Serie A

W starciu 21. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Benevento Calcio zremisował z Sampdorią 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Ciro Vigorito.

K. Baldé 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Benevento Calcio wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Benevento Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Lorenzo Tonelli z Sampdorii.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Benevento Calcio otworzyli wynik. W 55. minucie bramkę zdobył Gianluca Caprari. Przy zdobyciu bramki pomógł Federico Barba.

Po chwili trener Sampdorii postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Lorenza Tonellego. Na boisko wszedł Maya Yoshida, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie za Antonia Candrevę wszedł Mikkel Damsgaard. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Benevento Calcio doszło do zmiany. Benito Viola wszedł za Roberta Insignego.

W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Arturowi Ionicie, zawodnikowi gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Benevento Calcio w tym sezonie, pojawił się Daam Foulon, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Riccarda Improtę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sampdorii w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Keita Baldé. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mikkel Damsgaard.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Benevento Calcio: Luca Caldirola, Giuseppe Di Serio, a na ich miejsce weszli Alessandro Tuia, Gianluca Lapadula. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Emil Audero Mulyadi
41′ Fabio Depaoli
Bartosz Bereszyński
14′ 83′ Alessandro Tuia
Lorenzo Tonelli48′ 64′
Kamil Glik
Omar Colley
Federico Barba
Tommaso Augello
70′ Artur Ionita
Antonio Candreva64′
67′ Roberto Insigne
Jakub Jankto
 55′ 75′ Gianluca Caprari
Adrien Sebastian Silva6′ 77′
31′ 75′ Riccardo Improta
Morten Thorsby77′
Pasquale Schiattarella
Ernesto Torregrossa77′
83′ Gianluca Lapadula
Keita Baldé Diao  80′
Igor Lucatelli
Karlo Letica
Niccolo Manfredini
Nicola Ravaglia
83′ Luca Caldirola
Alex Ferrari
75′ Daam Foulon
Albin Ekdal77′
67′ Benito Nicolas Viola
Mehdi Pascal Marcel Léris
83′ Giuseppe Di Serio
Gaston Ramirez
Falque Silva Iago
Valerio Verre77′
75′ Marco Sau
Fabio Quagliarella77′

Przewaga jedenastki Sampdorii w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sampdorii pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.