Reklama

Reklama

Benevento Calcio - Sampdoria Genua 1-1 (0-0). Liga włoska - 21. kolejka Serie A

W starciu 21. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Benevento Calcio zremisował z Sampdorią 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Ciro Vigorito.

W  starciu 21. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Benevento Calcio zremisował  z Sampdorią  1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Ciro Vigorito.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Benevento Calcio wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Benevento Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Lorenzo Tonelli z Sampdorii.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Benevento Calcio otworzyli wynik. W 55. minucie bramkę zdobył Gianluca Caprari. Przy zdobyciu bramki pomógł Federico Barba.

Po chwili trener Sampdorii postanowił wzmocnić formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Lorenza Tonellego. Na boisko wszedł Maya Yoshida, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie za Antonia Candrevę wszedł Mikkel Damsgaard. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Benevento Calcio doszło do zmiany. Benito Viola wszedł za Roberta Insignego.

W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Arturowi Ionicie, zawodnikowi gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Benevento Calcio w tym sezonie, pojawił się Daam Foulon, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Riccarda Improtę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sampdorii w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Keita Baldé. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mikkel Damsgaard.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Benevento Calcio: Luca Caldirola, Giuseppe Di Serio, a na ich miejsce weszli Alessandro Tuia, Gianluca Lapadula. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Przewaga jedenastki Sampdorii w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sampdorii pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Benevento Calcio będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Bologna FC 1909. Natomiast 14 lutego ACF Fiorentina zagra z zespołem Sampdorii na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL