• 5 .Atalanta Bergamo (15 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Benevento Calcio - Parma Calcio 1913 2-2 (1-0). Liga włoska - 29. kolejka Serie A

3 kwietnia na Stadio Ciro Vigorito odbył się pojedynek 29. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Parmy Calcio. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

D. Man 88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w 23. minucie spotkania, gdy Kamil Glik zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Federico Barba.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benevento Calcio.

Na drugą połowę zespół Parmy Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Gastóna Brugmana wszedł Jasmin Kurtić. Na murawie, jak to często zdarzało się Parmie Calcio w tym sezonie, pojawił się Maxime Busi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Vincenta Lauriniego.

W 48. minucie kartkę dostał Mattia Bani z Parmy Calcio.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Jasmin Kurtić.

Po chwili trener Benevento Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gianlucę Lapadulę. Na boisko wszedł Gianluca Caprari, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Benevento Calcio przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Artur Ionita dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gianluca Caprari.

W 76. minucie kartką został ukarany Perparim Hetemaj, piłkarz gospodarzy. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Parmy Calcio doszło do zmiany. Mihai Mihăilă wszedł za Yao Gervinha. W 78. minucie Juraj Kucka został zastąpiony przez Andreasa Corneliusa.

W 80. minucie Adolfo Gaich został zmieniony przez Giuseppe Di Serio, a za Fabia Depaolego wszedł na boisko Gaetano Letizia, co miało wzmocnić drużynę Benevento Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hernaniego na Andreę Contiego. W 84. minucie arbiter ukarał kartką Giuseppe Di Serio, zawodnika Benevento Calcio.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie gola wyrównującego strzelił Dennis Man. Asystę przy bramce zaliczył Andreas Cornelius.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Yordan Hernando Osorio Paredes
 23′ Kamil Glik
Mattia Bani48′
88′ Fabio Depaoli
Riccardo Gagliolo
76′ Perparim Hetemaj
Juraj Kucka78′
Riccardo Improta
Hernani Azevedo Júnior85′
 67′ Artur Ionita
Gastón Brugman Duarte46′
Pasquale Schiattarella
Dennis Man  88′
80′ Adolfo Julián Gaich
Graziano Pellè
64′ Gianluca Lapadula Vargas
Maxime Busi46′
88′ Gaetano Letizia
Drissa Gui Camara
64′ Gianluca Caprari
Wylan Cyprien
80′ 84′ Giuseppe Di Serio