• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Benevento Calcio - Inter Mediolan 2-5 w zaległym meczu 1. kolejki Serie A

Cóż to był za mecz! Inter Mediolan wypunktował Benevento i pewnie wygrał 5-2. Całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.

Zobacz zapis relacji z meczu Benevento Calcio - Inter Mediolan

Choć obie drużyny wygrały swoje poprzednie spotkania, to zdecydowanym faworytem tego starcia był Inter Mediolan. Naszpikowany gwiazdami skład "Nerazzurrich" od samego początku ruszył do zmasowanych ataków.

Na rezultat nie trzeba było zbyt długo czekać. Romelu Lukaku trafił do siatki już w 28. sekundzie gry, po bardzo dobrym podaniu Achrafa Hakimiego z bocznej strefy boiska. Zawodnicy Interu przeważali i już po chwili dołożyli kolejne trafienia.

Najpierw Roberto Gagliaridni zmieścił piłkę w bramce po mocnym uderzeniu z powietrza, a Lukaku stanął przed kolejną okazją i z najbliższej odległości zdobył drugiego gola w tym meczu. Wcześniej Lorenzo Montipo zagrał do rywala i był to jego drugi podobny błąd. Golkiper gospodarzy podobnie zachował się w starciu z Sampdorią.

Benevento nie dało się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i również próbowało atakować. W 34. minucie Gianluca Caprari wykorzystał złe zagranie Samira Handanovicia i precyzyjnym strzałem zdobył gola.

Inter odpowiedział błyskawicznie. Ashley Young posłał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, nie zdołał trącić jej do siatki Lukaku, lecz Hakimi dopełnił formalności.

Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Efektownym strzałem z okolic 13. metra popisał się Lautaro Martinez, a Caprari dołożył drugiego gola w tym meczu chwilę później. Włoch wbił futbolówkę do siatki po składnej akcji Benenvento.

W końcówce meczu świetną okazję zmarnował Ivan Periszić. Bliski zagrożenia bramce rywali był również Kamil Glik, jednak po uderzeniu głową przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Samir Handanovicz
46′ Christian Maggio
Milan Szkriniar
Kamil Glik
Aleksandar Kolarov
Luca Caldirola
Stefan de Vrij
37′ Federico Barba
Roberto Gagliardini  25′ 81′
Artur Ionita
Achraf Hakimi Mouh  42′
70′ Bryan Dabo
Stefano Sensi65′
73′ Pasquale Schiattarella
Ashley Young65′
46′ Roberto Insigne
Arturo Vidal52′
63′ Gabriele Moncini
Romelu Lukaku  1′, 28′ 65′
 34′, 76′ Gianluca Caprari
Alexis Sanchez
Pier Graziano Gori
Daniele Padelli
Niccolo Manfredini
Ionuț Andrei Radu
46′ Daam Foulon
Alessandro Bastoni
37′ Gaetano Letizia
Dalbert Henrique Chagas Estevão
46′ Alessandro Tuia
Danilo D'Ambrosio
Lorenzo Del Pinto
Andrea Ranocchia
70′ Perparim Hetemaj
Ivan Periszić65′
63′ Gianluca Lapadula