• 5 .SSC Napoli (59 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Benevento Calcio - Hellas Verona FC 0-3 (0-2). Liga włoska - 25. kolejka Serie A

3 marca na Stadio Ciro Vigorito odbył się mecz 25. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Verona FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Verona FC 3-0.

K. Lasagna 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Verona FC wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Na murawie, jak to często zdarzało się Benevento Calcio w tym sezonie, pojawił się Daam Foulon, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 11. minucie Gaetana Letizię. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marco Faraoni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verona FC, strzelając gola w 25. minucie starcia. Asystę zaliczył Darko Lazović.

W 34. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Benevento Calcio Daam Foulon. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Benevento Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Fabia Depaolego, Daama Foulona weszli Riccardo Improta, Alessandro Tuia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Verona FC w 50. minucie spotkania, gdy Kevin Lasagna zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zanotował Marco Faraoni.

W 55. minucie Roberto Insigne został zastąpiony przez Benita Violę. Niedługo później trener Verona FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Adriena Tameze'a. Na boisko wszedł Stefano Sturaro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie kartką został ukarany Stefano Sturaro, zawodnik gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Marco Silvestri
46′ Fabio Depaoli
Giangiacomo Magnani83′
Kamil Glik
Federico Ceccherini79′
Luca Caldirola
Koray Guenter
11′ Gaetano Letizia
Marco Davide Faraoni  25′
Artur Ionita
Adrien Tameze66′
55′ Roberto Insigne
Miguel Veloso
74′ Gianluca Lapadula
Kevin Lasagna  50′ 83′
Igor Lucatelli
Alessandro Berardi
Niccolo Manfredini
Ivor Pandur
11′ 34′ (samob.) 46′ Daam Foulon
Yıldırım Mert Çetin
46′ Alessandro Tuia
Paweł Dawidowicz83′
Bryan Dabo
Federico Dimarco
Andrés Felipe Tello Muñoz
Matteo Lovato79′
55′ Benito Nicolas Viola
Ivan Ilić
Gianluca Caprari
Daniel Sartori Bessa79′
Giuseppe Di Serio
Stefano Sturaro66′ 72′
74′ Adolfo Julián Gaich
Ronaldo Vieira Nan
46′ Riccardo Improta
Andrea Favilli83′
Gabriele Moncini
Eddie Anthony Salcedo Mora

Drużyna Verona FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Benevento Calcio żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.