• 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Benevento Calcio - FC Crotone 1-1 (1-0). Liga włoska - 37. kolejka Serie A

W meczu 37. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 16 maja, zespół Benevento Calcio zremisował z FC Crotone 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadio Ciro Vigorito.

S. Nwankwo 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Crotone wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Benevento Calcio otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Gianluca Lapadula. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Perparim Hetemaj.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luce Marronemu z zespołu gości. Była to 15. minuta pojedynku. Po chwili trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Riccardo Improta, a murawę opuścił Artur Ionita. W 24. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vladimir Golemić osłabiając tym samym drużynę FC Crotone.

W 36. minucie Fabio Depaoli został zastąpiony przez Alessandra Tuię. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benevento Calcio.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Crotone w tym sezonie, pojawił się Pedro Pereira, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Lucę Marronego. Między 46. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Crotone: Niccolò Zanellato, Ahmed Benali, Luca Cigarini, Adam Ounas, na ich miejsce weszli: Luis Rojas, Miloš Vulić, Jacopo Petriccione, Denis Drăguş. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianluki Caprariego, Roberta Insignego zajęli: Bryan Dabo, Adolfo Gaich.

Między 51. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Crotone w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił Simeon Tochukwu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 20 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Pedro Pereira.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Marco Festa
36′ Fabio Depaoli
Lisandro Magallán51′
80′ Kamil Glik
Niccolò Zanellato62′
84′ Roberto Insigne
Ahmed Benali66′
46′ Gianluca Caprari
Salvatore Molina
20′ Artur Ionita
Luca Cigarini67′
Pasquale Schiattarella
Adam Ounas83′
 13′ Gianluca Lapadula Vargas
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira46′
36′ Alessandro Tuia
Giovanni D'Aprile
46′ Bryan Dabo
Denis Mihai Drăguş83′
84′ 88′ Adolfo Julián Gaich
Emmanuel Rivière
20′ Riccardo Improta

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom FC Crotone, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna FC Crotone w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.