• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Benevento Calcio - Cagliari Calcio. Dramaturgia w końcówce! Trudne zadanie drużyny Glika

Cagliari Calcio wykonało bardzo ważny krok w kontekście walki o utrzymanie i pokonało Benevento 3-1. Sytuacja ekipy Kamila Glika jest bardzo ciężka, bowiem drużyna z Kampanii nie wykorzystała szansy na opuszczenie strefy spadkowej.

Starcie pomiędzy Benevento a Cagliari miało bardzo dużą wagę. Obie ekipy rywalizują, aby nie zakończyć sezonu w strefie spadkowej i mogliśmy się spodziewać zaciętej walki po obu stronach.

Zaangażowanie było widoczne, a pierwsza bramka padła już... w 1. minucie starcia. Razvan Marin podał piłkę do Babisa Lykogiannisa, a ten momentalnie huknął z dystansu i pędząca piłka poszybowała w górny róg bramki Lorenza Montipo.

Goście nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Już w 17. minucie Benevento zdołało odpowiedzieć po składnej akcji. Gianluca Caprari zagrał do Gianluca Lapaduli, który wpadł w pole karne i lekką podcinką umieścił futbolówkę w siatce.

Podopieczni Filippo Inzaghiego optycznie przeważali, jednak nie zdołali zamienić tego na kolejne trafienie. Na posterunku był bowiem Alessio Cragno i zatrzymał dobre uderzenia Lapadula i Schiattarelli.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Druga połowa rozpoczęła się o wiele lepiej dla ekipy z Sardynii. Nahitan Nandez dorzucił piłkę w pole karne, a Leonardo Pavoletti głową umieścił piłkę w siatce.

Bardzo emocjonująco zrobiło się w końcówce starcia. Nicolas Viola wpadł w pole karne i padł po starciu z Kwadwo Asamoah. Sędzia początkowo wskazał na "jedenastkę", jednak zmienił decyzję po interwencji systemu VAR.

Benevento Calcio - Cagliari Calcio. Co dalej z Benevento? Problemy drużyny Kamila Glika

Goście odpowiedzieli bardzo szybko. Nandez popisał się efektownym, indywidualnym rajdem i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Joao Pedro i dopełnił formalności.

Całe spotkanie w barwach ekipy gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Przez porażkę drużyna Orła nie opuściła strefy spadkowej.

Pozostałe wyniki:

W pozostałych meczach rozegranych w tym samym czasie Atalanta pokonała Parmę 5-2, a Torino zremisowało z Hellasem 1-1.

Alessio Cragno
71′ Fabio Depaoli
Răzvan Gabriel Marin88′
71′ Perparim Hetemaj
Nahitan Nandez
66′ Roberto Insigne
Alessandro Deiola58′ 88′
76′ Gianluca Caprari
Charalampos Lykogiannis  1′ 76′
Artur Ionita
Radja Nainggolan
9′ 66′ Pasquale Schiattarella
Leonardo Pavoletti  64′ 13′ 90′
 16′ Gianluca Lapadula Vargas
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão  90′
Igor Lucatelli
Simone Aresti
Niccolo Manfredini
Guglielmo Vicario
71′ Gaetano Letizia
Alessandro Tripaldelli
55′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Sebastian Wiktor Walukiewicz
66′ Benito Nicolas Viola
Gabriele Zappa46′
76′ Giuseppe Di Serio
Joseph Alfred Duncan88′
66′ Adolfo Julián Gaich
Alberto Cerri90′
71′ Riccardo Improta