• 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)

Benevento Calcio - Atalanta Bergamo 1-4 w meczu 17. kolejki Serie A

Atalanta nie dała szans niżej notowanemu rywalowi i pokonała Benevento 4-1. Całe spotkanie w barwach gospodarczy rozegrał Kamil Glik, lecz ekipa Filippo Inzaghiego nie dała rady postawić się rozpędzonej "La Dei".

Beniaminek z Benewentu zajmuje obecnie miejsce w środkowej części tabeli, a w poprzednim meczu udało mu się pokonać Cagliari. Drużyna z Kamilem Glikiem w składzie radzi sobie o wiele lepiej od pozostałych ekip, który w tym sezonie pojawiły się w Serie A. Crotone zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli, a Spezia znajduje się tuż ponad strefą spadkową.

Starcie przeciwko Atalancie miało jednak inny charakter gatunkowy niż wyżej wspomniany mecz z "Rossoblu" i o wiele lepiej prezentowali się gracze z Bergamo. Pierwsze ostrzeżenie już w 12. minucie starcia wysłał Robin Gosens. Niemiec oddał mocne uderzenie z dystansu, a dobrą interwencją popisał się Lorenzo Montipo.

O wiele skuteczniejszy w 30. minucie spotkania okazał się być Josip Ilicić. Ofensywny gracz "La Dei" ruszył prawą flanką boiska i złamał akcję do środka. Reprezentant Słowenii sprytnym dryblingiem minął dwóch rywali i posłał płaski strzał, po którym piłka minęła interweniującego Glika i zatrzepotała się w siatce.

Goście bardzo ofensywnie rozpoczęli również drugą część meczu. Ich starania nie przyniosły jednak wymiernych korzyści, co bezlitośnie wykorzystali gracze Benevento. Christian Pastina, który pojawił się na boisku w przerwie meczu, dograł precyzyjną piłkę w pole karne. Tam obronie Atalanty urwał się Marco Sau i wślizgiem dopełnił formalności.

Taki stan rzeczy nie odpowiadał zawodnikom z Bergamo i błyskawicznie groźniej zaatakowali. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Duvan Zapata i z zimną krwią wykończył sytuację. Radość snajpera Atalanty przerwali jednak sędziowie. W momencie podania znalazł się on bowiem na spalonym.

Piłkarze Gian Piero Gasperiniego z każdą kolejną minutą przeważali coraz bardziej i w końcu dopięli swego. W 69. minucie starcia Montipo dobrze poradził sobie z uderzeniem z bocznej strefy boiska, lecz okazał się bezradny wobec dobitki świetnie ustawionego Rafaela Toloia.

Zamroczone Benevento nie zdołało się jeszcze do końca otrząsnąć, a już Atalanta zadała kolejny cios. Niespełna dwie minuty potem Ilicić świetnie przedarł się boczną strefą boiska i dograł futbolówkę w pole karne. Nabiegł na nią natomiast Zapata i wbił do siatki. Gospodarze w końcówce zaciekle bronili swojej bramki, lecz nie udało im się zatrzymać graczy "La Dei".

W 86. minucie wynik spotkania efektownym uderzeniem zza pola karnego ustalił Luis Muriel. Kolumbijczyk oddał techniczny strzał, a pędząca futbolówka znalazła drogę do bramki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

17. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-09 15:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Arbiter: Gianluca Manganiello
Cristian Gabriel Romero
24′ 46′ Daam Foulon
Marten de Roon17′
56′ 58′ Bryan Dabo
Hans Hateboer
Riccardo Improta
Remo Freuler87′
80′ Artur Ionita
Robin Gosens73′
 50′ 58′ Marco Sau
Matteo Pessina64′
Pasquale Schiattarella
Josip Ilicić  30′ 87′
53′ 58′ Gianluca Lapadula
Duván Esteban Zapata Banguera  71′ 73′
Igor Lucatelli
Francesco Rossi
Niccolo Manfredini
Marco Sportiello
46′ Christian Pastina
Mattia Caldara
Abdallah Basit
Fabio Depaoli87′
80′ Lorenzo Del Pinto
Berat Djimsiti
58′ Perparim Hetemaj
Joakim Mæhle Pedersen73′
Davide Masella
Matteo Ruggeri
58′ Giuseppe Di Serio