Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (46 pkt.)
  • 2 .AC Milan (42 pkt.)
  • 3 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 4 .Atalanta Bergamo (38 pkt.)
  • 5 .Juventus Turyn (34 pkt.)
  • 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Będzie wielki powrót do Juventusu? Trener stawia warunki

Chociaż Juventus nie stracił jeszcze szans na miejsce gwarantujące udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, to jednak gra Starej Damy i kilka kompromitujących wpadek zdają się przesądzać przyszłość Andrei Pirlo jako trenera "Starej Damy". W Turynie już jakiś czas temu ruszyła giełda nazwisk i coraz częściej pojawia się na niej były trener Juve Massimiliano Allegri, odnoszącym z tą drużyną spore sukcesy. Działacze chętnie widzieliby go u siebie z powrotem, ale szkoleniowiec stawia swoje warunki.

Massimiliano Allegri pracował w Juventusie przez pięć lat i stworzył z tej drużyny prawdziwą maszynkę do wygrywania. Pięciokrotnie sięgnął po mistrzostwo Włoch, cztery razy zdobywał krajowy puchar, a dwukrotnie Superpuchar. Jedyną drobną skazą na jego niemal idealnym wizerunku była Liga Mistrzów. Co prawda dwukrotnie zameldował się w finale tych rozgrywek, ale dwa razy musiał uznać wyższość rywali.

Serie A: będzie wielki powrót do Juventusu?

W 2019 roku pożegnał się z pracą w "Starej Damie", ale pozostaje bezrobotny i zainteresowany powrotem. W Turynie kojarzy się z wielkimi sukcesami, nic więc dziwnego, że wszyscy chętnie widzieliby go z powrotem za sterami. Tyle, że ten doświadczony szkoleniowiec chciałby wrócić na swoich warunkach, co niekoniecznie musi się wszystkim podobać.

Paolo Nonmollo, dziennikarz bardzo dobrze zorientowany w realiach Serie A, informuje, że Allegriemu marzy się wielka autonomia i praca na takich warunkach, jakie kiedyś w Manchesterze United miał wielki sir Alex Ferguson. Włoch chciałby wpływać nie tylko na ustalanie taktyki, ale też na transfery i cały projekt, decydować niemal o wszystkim, co dotyczy spraw sportowych w klubie.

Otwartym pozostaje pytanie, czy władze Juventusu zgodzą się oddać w jego ręce aż tak dużą władzę. Z drugiej strony, mogą nie mieć wyjścia.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama