• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Bartłomiej Drągowski trzy razy pokonany przez mistrza Włoch

Mimo bardzo dobrej pierwszej połowy Fiorentina przegrała na własnym stadionie z Interem Mediolan 1-3 w piątej kolejce Serie A. Mistrz Włoch objął prowadzenie w tabeli.

Fiorentina od początku spotkania przejęła inicjatywę. Powinna objąć prowadzenie już w drugiej minucie . Dušan Vlahović podał do Nicolasa Gonzaleza, który jednak nie pokonał Samira Handanoviča. Natomiast dobitka Cristiana Biraghiego zza pola karnego była minimalnie niecelna.

Bramkarz Interu był bohaterem swojej ekipy. W 10. minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Vlahovicia, a trzy minuty później odbił do boku strzał Biraghegio.

Fiorentina przewagę udokumentowała w 23. minucie. Po długim podaniu Gonzalez sprytnie w wyskoku podepchnął Milana Škriniara, następnie popędził lewą stroną, dośrodkował w pola karne, gdzie piłkę do siatki skierował Riccardo Sottil.

Inter pierwszą groźną sytuację stworzył dopiero po pół godzinie gry. Hakan Calhanoglu przymierzył z rzutu wolnego, jednak Bartłomiej Drągowski był na posterunku.

Z kolei w 38. minucie goście przeprowadzili szybki atak, Calhanoglu, Ivan Perišić i Nicolo Barella wymienili piłkę, Chorwat wstrzelił ją przed bramkę, a Marco Benassi, obrońca Fiorentiny, skierował ją do siatki. Na szczęście dla gospodarzy Perišić był na spalonym.

5. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-21 20:45 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Widzów: 15297 | Arbiter: Michael Fabbri

Fiorentina straciła trzy gole w drugiej połowie

Sytuacja zmieniła się diametralnie na początku drugiej połowy. Inter w ciągu kilku minut strzelił bowiem dwa gole. Najpierw w 52. minucie Barella wpadł w pole karne, podał do Mattei Darmiana, a ten pokonał Drągowskiego.

Trzy minuty później dośrodkował Calhanoglu, a Edin Džeko uderzeniem głową z sześciu metrów dał gościom prowadzenie. Strzał był z bliska, ale piłka leciała w środek bramki, więc polski bramkarz mógł zachować się lepiej.

Fiorentina w 78. minucie straciła też zawodnika. Gonzalez w odstępie kilku sekund zobaczył dwie żółte kartki. Najpierw za protesty, a potem jeszcze oklaskiwał decyzję arbitra.

Inter dobił rywala trzy minuty przed końcem. Biraghi zagrał prostopadłą piłkę do Roberta Gagliardiniego, który wyłożył ją Perišiciowi, a ten trafił do siatki.

Spotkanie we Florencji oglądał Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

Samir Handanovicz
66′ Marco Benassi
Nicolò Barella70′
84′ Giacomo Bonaventura
Matteo Darmian  52′ 63′ 66′
84′ Joseph Alfred Duncan
Hakan Calhanoglu83′ 84′
65′ Lucas Torreira Di Pascua
Ivan Periszić  87′
 23′ 74′ Riccardo Sottil
Marcelo Brozović
Dušan Vlahović
Edin Dżeko  55′ 70′
78′ 78′ Nicolás Iván González
Federico Dimarco83′
66′ Álvaro Odriozola Arzallus
Denzel Justus Morris Dumfries66′
Aleksa Terzić
Aleksandar Kolarov
65′ Sofyan Amrabat
Andrea Ranocchia
Alessandro Bianco
Roberto Gagliardini84′
Youssef Maleh
Mattia Ronald Sangalli
74′ Riccardo Saponara
Matias Vecino70′
84′ Jose Callejon
Alexis Sanchez70′
84′ Aleksander Kokorin