• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Atalanta Bergamo - Udinese Calcio 3-2 (2-1). Liga włoska - 29. kolejka Serie A

W spotkaniu 29. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół Atalanta BC zwyciężył z Udinese Calcio 3-2 (2-1). Mecz odbył się na Gewiss Stadium w Bergamie.

J. Stryger Larsen 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki jedenastka Udinese Calcio (”Zebry”) wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Atalanta BC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Luis Muriel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Matteo Pessina.

W 43. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luis Muriel z Atalanta BC. Przy zdobyciu bramki asystował Rusłan Malinowski.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Pereyra. Bramka padła po podaniu Nahuela Moliny.

Trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Josip Ilicić, a murawę opuścił Luis Muriel. Na drugą połowę jedenastka Atalanta BC wyszła w zmienionym składzie, za Robina Gosensa wszedł Berat Djimsiti.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Robertowi Pereyrze, piłkarzowi gości. W 59. minucie Stefano Okaka został zastąpiony przez Llorente'a. W tej samej minucie w zespole Udinese Calcio doszło do zmiany. Jens Stryger wszedł za Marvina Zeegelaara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 61. minucie spotkania, gdy Duván Zapata strzelił trzeciego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Rusłan Malinowski.

Niedługo później trener Udinese Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jaydena Braafa. Na boisko wszedł Fernando Forestieri, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Udinese Calcio doszło do zmiany. Samir wszedł za Brama Nuytincka.

Zawodnicy Udinese Calcio szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie bramkę kontaktową zdobył Jens Stryger. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Nahuel Molina.

W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Samirowi z ”Zebr”. Jedenastce Udinese Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Atalanta BC.

Rodrigo Javier De Paul
78′ Rusłan Malinowski
Nahuel Molina Lucero
Remo Marco Freuler
Roberto Maximiliano Pereyra  45′ 58′
46′ Robin Everardus Gosens
Marvin Zeegelaar59′
78′ Matteo Pessina
Walace Souza Silva82′
 19′, 43′ 46′ Luis Fernando Muriel Fruto
Stefano Okaka Chuka59′
 61′ 86′ Duván Esteban Zapata Banguera
Samir Caetano de Souza Santos70′ 90′
46′ Berat Djimsiti
Sebastian De Maio
78′ Joakim Maehle Pedersen
Thomas Ouwejan
Matteo Ruggeri
Jens Stryger Larsen59′  71′
Boško Šutalo
Tolgay Ali Arslan82′
46′ Josip Ilicić
Jean-Victor Makengo
Wiktor Kowalenko
Petar Mićin
78′ Mario Pašalić
Fernando Martín Forestieri70′
Sam Lammers
Fernando Llorente59′
86′ Aleksiej Miranczuk
Ilija Nestorovski

Sędzia nie ukarał piłkarzy Atalanta BC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.