Atalanta Bergamo - Genoa CFC 1893 0-0. Liga włoska - 18. kolejka Serie A

W spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 17 stycznia, zespół Atalanta BC zremisował z Genoa CFC 0-0. Starcie odbyło się na Gewiss Stadium w Bergamie.

18. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-17 18:00 | Stadion: Gewiss Stadium | Arbiter: Livio Marinelli
Atalanta Bergamo
Genoa CFC 1893
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów drużyna Atalanta BC wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Genoa CFC wyszła w zmienionym składzie, za Mihę Zajc wszedł Lukas Lerager. W 56. minucie w jedenastce Genoa CFC doszło do zmiany. Edoardo Goldaniga wszedł za Andreę Masiella.

W tej samej minucie za Kevina Strootmana wszedł Valon Behrami. Chwilę później trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Luis Muriel, a murawę opuścił Duván Zapata. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Aleksey Miranchuk wszedł za Rusłana Malinowskiego.

A kibice Genoa CFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gorana Pandeva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marko Pjaca. Między 72. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Davide Zappacosta został zmieniony przez Jérôme'a Onguénégo, co miało wzmocnić jedenastkę Genoa CFC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hansa Hateboera na Joakima Mæhle oraz Josipa Ilicicia na Sam Lammersa.

Miha Zajc46′
88′ Hans Hateboer
Davide Zappacosta74′ 80′
88′ Josip Ilicić
Lennart Czyborra
65′ Rusłan Malinowski
Kevin Strootman56′
Remo Marco Freuler
Milan Badelj
83′ Robin Everardus Gosens
Eldor Shomurodov
57′ Duván Esteban Zapata Banguera
Daniel Dumbrăvanu
88′ Joakim Maehle Pedersen
Lukas Reiff Lerager46′
88′ Sam Lammers
Filippo Melegoni
65′ Aleksiej Miranczuk
Nicolò Rovella
57′ Luis Fernando Muriel Fruto
Goran Pandev68′

Zespół Atalanta BC miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Atalanta BC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Atalanta BC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.