• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Atalanta Bergamo - Bologna FC 1909 5-0 (2-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie A

25 kwietnia na Gewiss Stadium w Bergamie odbyło się spotkanie 33. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Atalanta BC i Bologna FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atalanta BC 5-0.

Aleksey Miranchuk 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Atalanta BC wygrał aż 16 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut zespół Atalanta BC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bologna FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 22. minucie spotkania, gdy Rusłan Malinowski strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Luis Muriel.

Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Danilo z zespołu gości. Była to 44. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 44. minucie spotkania, gdy Luis Muriel zdobył z karnego drugą bramkę. To już dziewiętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jerdy Schouten osłabiając tym samym drużynę Bologna FC. Po chwili trener Bologna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Emanuel Vignato, a murawę opuścił Lorenzo De Silvestri.

W tej samej minucie Roberto Soriano został zastąpiony przez Andriego Baldurssona.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie wynik na 3-0 podwyższył Remo Freuler.

Prawie natychmiast Duván Zapata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, strzelając kolejnego gola w 59. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Rusłan Malinowski.

Kibice Atalanta BC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alekseya Miranchuka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luis Muriel. Posunięcie trenera było słuszne. Alekseya Miranchuka zdobył kolejną bramkę w 73. minucie spotkania. Między 61. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Atalanta BC: Remo Freuler, Rafael Tolói, Rusłan Malinowski, na ich miejsce weszli: Matteo Pessina, Mattia Caldara, Josip Ilicić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattiasa Svanberga, Andreasa Olsena, Musy Barrowa zajęli: Ibrahima M'baye, Riccardo Orsolini, Andrea Poli.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 73. minucie spotkania, gdy Aleksey Miranchuk strzelił piątego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Joakim Maehle.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Atalanta BC doszło do zmiany. Sam Lammers wszedł za Duvána Zapatę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

Łukasz Skorupski
71′ Rafael Tolói
Larangera Danilo44′
 22′ 71′ Rusłan Malinowski
Roberto Soriano56′
 44′ (k.) 61′ Luis Fernando Muriel Fruto
Mattias Svanberg63′
 57′ 61′ Remo Marco Freuler
Jerdy Schouten49′
Joakim Maehle Pedersen
Musa Barrow72′
 59′ 78′ Duván Esteban Zapata Banguera
Rodrigo Palacio
Francesco Rossi
Angelo Esmael da Costa Júnior
Marco Sportiello
Federico Ravaglia
71′ Mattia Caldara
Wisdom Amey
José Luis Palomino
Ebenezer Annan
Boško Šutalo
Omari Khailoti
71′ Josip Ilicić
Ibrahima M'baye63′
Wiktor Kowalenko
Andri Fannar Baldursson56′
Mario Pašalić
Paolo Pancrazio Faragò
61′ Matteo Pessina
Andrea Poli72′
78′ Sam Lammers
Musa Juwara
61′  73′ Aleksiej Miranczuk
Riccardo Orsolini72′

Emanuel Vignato56′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Atalanta BC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.