• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Atalanta Bergamo - AC Milan 0-2 (0-1). Liga włoska - 38. kolejka Serie A

W spotkaniu 38. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna Atalanta BC przegrała z AC Milan 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Gewiss Stadium w Bergamie.

F. Kessié 43',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz 13 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Atalanta BC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 43. minucie spotkania, gdy Franck Kessié zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Milan.

Drugą połowę drużyna Atalanta BC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matteo Pessinę wszedł Luis Muriel. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Remowi Freulerowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później trener AC Milan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Rade Krunić, a murawę opuścił Ismael Bennacer. W 62. minucie Brahim Díaz został zmieniony przez Soualiha Meitégo. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Marten de Roon, zawodnik gospodarzy.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Mario Mandżukić, Diogo Dalot, a na ich miejsce weszli Rafael Leão, Alexis Saelemaekers. A kibice Atalanta BC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maria Pašalicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Joakim Maehle. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AC Milan i jedną drużynie przeciwnej.

Marten de Roon z Atalanta BC w doliczonej drugiej minucie meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 69. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Milan w 90. minucie spotkania, gdy Franck Kessié strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Gianluigi Donnarumma
86′ 86′ Rafael Tolói
Davide Calabria
Berat Djimsiti
Simon Kjaer
Cristian Gabriel Romero
Fikayo Tomori
69′ 90′ Marten Elco de Roon
Theo Bernard François Hernández
79′ Joakim Maehle Pedersen
Franck Yannick Kessié  43′ (k.), 90′ (k.)
Rusłan Malinowski
Alexis Saelemaekers79′
46′ Matteo Pessina
Hakan Calhanoglu
47′ 87′ Remo Marco Freuler
José Diogo Dalot Teixeira79′
86′ José Luis Palomino
Jens Petter Hauge
79′ Mario Pašalić
Rade Krunić61′ 90′
Sam Lammers
Soualiho Meité62′
87′ Aleksiej Miranczuk
Sandro Tonali
46′ Luis Fernando Muriel Fruto
Daniel Maldini

Mario Mandżukić79′ 82′

Przewaga drużyny Atalanta BC w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Atalanta BC otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.