• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Atalanta - AC Milan 5-0 w 17. kolejce Serie A

Atalanta Bergamo niespodziewanie rozbiła AC Milan w 17. kolejce Serie A. Gospodarze wygrali 5-0, cztery ciosy wyprowadzając w drugiej połowie spotkania. Krzysztof Piątek pojawił się na murawie dopiero w 61. minucie meczu

17. kolejka Włochy - Serie A
2019-12-22 12:30 | Stadion: Gewiss Stadium | Widzów: 20940 | Arbiter: F. La Penna
L. Muriel 83'

Niedziela w Serie A rozpoczęła się od wielkiego BUM! Do Bergamo zawitał Milan i został okrutnie pobity. W derbach Lombardii jeszcze do przerwy nic nie wskazywało na pogrom. W sumie gracze Atalanty pakowali piłkę do siatki mediolańczyków aż pięciokrotnie. Ekipa z San Siro była o krok od najwyższej porażki w historii!

W lidze Milan różnicą sześciu goli nie przegrał nigdy wcześniej. Porażka pięcioma bramkami po raz ostatni zdarzyła się mediolańczykom w 1998 roku. W gościnie ulegli wówczas Romie również 0-5.

Mimo że zespół z Mediolanu nie uchodził za faworyta dzisiejszego starcia, rozmiary przegranej trzeba uznać za ogromną niespodziankę. Cztery poprzednie mecze "Rossoneri" kończyli bowiem bez porażki. Tym razem nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki, szczególnie po zmianie stron.

Klasą samą dla siebie był dobry znajomy Polaków z eliminacji ME, Josip Iliczić. Słoweniec zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu.

Krzysztof Piątek nie znalazł się w wyjściowym składzie gości. Pojawił się na placu gry w 61. minucie. Nie był jednak w stanie odwrócić losów spotkania. Nie doszedł do choćby jednej sytuacji strzeleckiej. Grający od pierwszej minuty Rafael Leao również nie sprawdził się w roli egzekutora. Portugalczyk ani przez moment nie stanowił zagrożenia dla defensorów Atalanty.

Gianluigi Donnarumma
46′ Timothy Castagne
Andrea Conti
Berat Djimsiti
Mateo Musacchio37′
89′ Robin Gosens
Ricardo Rodriguez46′
José Luis Palomino
Alessio Romagnoli71′
Rafael Tolói
Hakan Calhanoglu
 10′ 88′ Alejandro Gomez
Ismael Bennacer
 63′, 72′ 80′ Josip Ilicić
Giacomo Bonaventura61′
56′ Marten de Roon
Franck Yannick Kessié77′
Rusłan Malinowski
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre44′ 84′
 61′ Mario Pašalić
Rafael Alexandre Conceição Leão
Francesco Rossi
Antonio Donnarumma
Marco Sportiello
Jose Manuel Reina
89′ Hans Hateboer
Davide Calabria46′
Roger Ibañez da Silva
Mattia Caldara
Andrea Masiello
Lucas Biglia
88′ Remo Freuler
Marco Brescianini
Musa Barrow
Samuel Castillejo Azuaga84′
80′  83′ Luis Fernando Muriel Fruto

Atalanta Bergamo - AC Milan 5-0 (1-0)

Bramki: 1-0 A. Gomez (10.), 2-0 Pasalić (61.), 3-0 Iliczić (63.), 4-0 liczić (72.), 5-0 Muriel (83.)

Żółte kartki: Castagne, de Roon - Musacchio, Suso, A. Romagnoli. Kessie.

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Piątek