Associazione Calcio Monza S.p.A. - Torino Football Club S.p.A. 1-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

13 sierpnia na Stadio Brianteo odbył się mecz 1. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Monzy i Torina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Torina 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Linettego występującego w Torinie.

13 sierpnia  na Stadio Brianteo odbył się mecz  1. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Monzy  i Torina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Torina 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Linettego występującego w Torinie.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Torina wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Torino: Wilfriedowi Singo w 19. i Michelowi Adopo w 36. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torina w 43. minucie spotkania, gdy Aleksiej Mirańczuk strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Torina.

Drugą połowę zespół Torina rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksieja Mirańczuka wszedł Nikola Vlasić. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Pablowi Mariemu z Monzy. Była to 61. minuta starcia.

W 63. minucie Carlos Augusto został zastąpiony przez Andreę Carboniego. Trener Monzy postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Gianlucę Caprariego i na pole gry wprowadził napastnika Patricka Ciurrię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w zespole Monzy doszło do zmiany. Dany Mota wszedł za Filippa Ranocchię.

Antonio Sanabria wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torina, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Samuele Ricci.

Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Torina: Michel Adopo, Wilfried Singo, Samuele Ricci, na ich miejsce weszli: Jacopo Segre, Valentino Lazaro, Emirhan Ilkhan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Valotiego, Andrei Petagny zajęli: Christian Gytkjaer, Stefano Sensi.

Zawodnicy Monzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W piątej minucie doliczonego czasu meczu bramkę kontaktową zdobył Dany Mota.

Drużynie Monzy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Torina.

Drużyna Torina zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Monzy, natomiast zawodnikom Torina pokazał dwie.

Jedenastka Monzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Torina w drugiej połowie wymienił czterech graczy.