Associazione Calcio Milan S.p.A. - Udinese Calcio S.p.A. 4-2 (2-2). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Serie A, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna AC Milan wygrała z Udinese Calcio 4-2 (2-2). Pojedynek odbył się na The Stadio Giuseppe Meazza.

W  meczu 1. kolejki  Serie A, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna AC Milan wygrała  z Udinese Calcio  4-2 (2-2). Pojedynek odbył się na The Stadio Giuseppe Meazza.

Bramka padła po podaniu Gerarda Deulofeu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie Rodrigo Becao dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W dziewiątej minucie kartkę dostał Brandon Soppy z Udinese Calcio.

Piłkarze AC Milan (””) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników AC Milan zdobył z karnego Theo Hernandez.

Szybko po stracie gola jedenastka ”” objęła prowadzenie. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Rebić. W zdobyciu bramki pomógł Davide Calabria.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 34. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rade Krunicowi i Rodrigowi Becao.

Zespół Udinese Calcio otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Adam Masina. Przy strzeleniu gola pomógł Roberto Pereyra.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Piłkarze AC Milan szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 46. minucie Brahim Diaz dał prowadzenie swojej drużynie.

W 55. minucie kartkę dostał Nehuen Perez, zawodnik Udinese Calcio. Niedługo później trener Udinese Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Nehuena Pereza. Na boisko wszedł Enzo Ebosse, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie za Isaaca Successa wszedł Beto.

Ante Rebić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Milan, strzelając kolejnego gola w 68. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Brahim Diaz.

Chwilę później trener AC Milan postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juniora Messiasa wszedł Alexis Saelemaekers, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce AC Milan utrzymać prowadzenie. Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Brahim Diaz, Ante Rebić, Rafael Leao, Rade Krunic, na ich miejsce weszli: Charles De Ketelaere, Olivier Giroud, Divock Origi, Tommaso Pobega. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Walacego, Jeana-Victora Makengo, Adama Masiny zajęli: Sandi Lovric, Lazar Samardzić, Festy Ebosele. W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Festy'emu Ebosele'owi z zespołu Udinese Calcio.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Piłkarze ”” obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.