• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

ASD Spezia - US Sassuolo 2-2 (1-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

5 grudnia na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbyło się starcie 16. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i US Sassuolo. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 4 987 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w ASD Spezia.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-12-05 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 4987 | Arbiter: Fabio Maresca
G. Raspadori 66',79'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 26. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom ASD Spezia.

Tymczasem to zawodnicy ASD Spezia otworzyli wynik. W 35. minucie Rey Manaj dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Arkadiusz Reca.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Davide Frattesi z US Sassuolo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ASD Spezia.

Na drugą połowę zespół US Sassuolo wyszedł w zmienionym składzie, za Matheusa Henriquego, Merta Müldüra weszli Giacomo Raspadori, Jeremy Toljan.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Emanuel Gyasi. Asystę przy bramce zaliczył M'Bala Nzola.

Bramkarz ASD Spezia wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kontaktowego gola dla piłkarzy gości strzelił Giacomo Raspadori. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 67. minucie w drużynie ASD Spezia doszło do zmiany. Mehdi Bourabia wszedł za Jacopa Salę. W tej samej minucie trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniele Verde, a murawę opuścił Wiktor Kowalenko. W 69. minucie Gregoire Defrel zastąpił Jeremiego Bogę.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Giorgos Kiriakopoulos, piłkarz gości. W 76. minucie w jedenastce ASD Spezia doszło do zmiany. Petko Hristov wszedł za Emanuela Gyasiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę US Sassuolo przyniosły efekt bramkowy. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku Giacomo Raspadori po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-2. Przy zdobyciu bramki pomógł Domenico Berardi.

W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Domenicowi Berardiemu z zespołu gości. Trener US Sassuolo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Abdoulrahmane Harrouiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Davide Frattesi. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze ASD Spezia: Ebrima Colley, Simone Bastoni, a na ich miejsce weszli Rey Manaj, Giulio Maggiore.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Petka Hristova, zawodnika ASD Spezia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Gian Marco Ferrari
1′ Arkadiusz Reca
Giorgos Kiriakopoulos75′
 47′ 76′ Emanuel Quartsin Gyasi
Davide Frattesi44′ 86′
67′ Wiktor Kowalenko
Matheus Henrique de Souza46′
4′ 88′ Giulio Maggiore
Maxime Lopez
26′ 67′ Jacopo Sala
Domenico Berardi85′
M'Bala Nzola
Gianluca Scamacca
 35′ 88′ Rey Manaj
Gregoire Defrel69′
Jeroen Zoet
Gianluca Pegolo
Petar Zovko
Giacomo Satalino
88′ Simone Bastoni
Vlad Iulian Chiriches
Salvador Ferrer Canals
Rogério Oliveira da Silva
76′ 90′ Petko Hristov
Federico Peluso
Jakub Piotr Kiwior
Jeremy Toljan46′
67′ Mehdi Bourabia
Jérémie Boga69′
88′ Ebrima Colley
Abdoulrahmane Harroui86′
David Strelec
Francesco Magnanelli
67′ Daniele Verde
Hamed Junior Traorè

Giacomo Raspadori46′  66′, 79′

Przewaga jedenastki US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej jedną. Zawodnicy US Sassuolo dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna US Sassuolo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.