• 6 .Atalanta Bergamo (32 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

ASD Spezia - Sampdoria 2-1 (1-1). Liga włoska - 17. kolejka Serie A

W starciu 17. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 11 stycznia, drużyna ASD Spezia zwyciężyła z Sampdorią 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Alberto Picco w La Spezi.

A. Candreva 24'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ASD Spezia w 20. minucie spotkania, gdy Claudio Terzi strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Julian Chabot.

Zespół ASD Spezia krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Antonio Candreva. Przy zdobyciu bramki asystował Jakub Jankto.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mayę Yoshidę z Sampdorii, a w 37. minucie Diego Fariasa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Bartoszowi Bereszyńskiemu z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASD Spezia w 61. minucie spotkania, gdy Mbala N'Zola zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Po chwili trener ASD Spezia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Kevin Agudelo, a murawę opuścił Diego Farias. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Jakub Jankto, zawodnik gości. W 79. minucie Jakub Jankto został zmieniony przez Valeria Verre'a.

Trener Sampdorii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mikkela Damsgaarda i na pole gry wprowadził napastnika Fabia Quagliarellę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 79. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy ASD Spezia: Mbala N'Zola, Luca Vignali, Nahuel Estévez, Tommaso Pobega, na ich miejsce weszli: Roberto Piccoli, Salvador Ferrer, Giulio Maggiore, Martin Erlić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonia Candrevy, Keity Baldégo zajęli: Mehdi Marcel, Gaston Ramirez. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkami zostali ukarani Emanuel Gyasi, Riccardo Marchizza, Kevin Agudelo z ASD Spezia.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Emil Audero Mulyadi
80′ Luca Vignali
Bartosz Bereszyński56′
 20′ Claudio Terzi
Maya Yoshida34′
Julian Chabot
Omar Colley
90′ Riccardo Marchizza
Tommaso Augello
80′ Nahuel Estévez
Jakub Jankto71′ 79′
90′ Tommaso Pobega
Morten Thorsby
Lucien Agoume
Antonio Candreva  24′ 85′
90′ Emanuel Quartsin Gyasi
Albin Ekdal
 61′ (k.) 79′ Mbala N'Zola
Mikkel Damsgaard79′
37′ 65′ Diego da Silva Farias
Keita Baldé Diao86′
Titas Krapikas
Karlo Letica
Christian Dell'Orco
Nicola Ravaglia
90′ Martin Erlić
Vasco Regini
80′ Salvador Ferrer Canals
Kaique Rocha Lima
Juan Manuel Ramos Pintos
Lorenzo Tonelli
65′ 90′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Kristoffer Askildsen
Leonardo de Souza Sena
Mehdi Pascal Marcel Léris85′
Alessandro Deiola
Gaston Ramirez86′
80′ Giulio Maggiore
Adrien Sebastian Silva
Andrey Galabinov
Valerio Verre79′
79′ Roberto Piccoli
Antonino La Gumina
Daniele Verde
Fabio Quagliarella79′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom ASD Spezia, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Sampdorii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.