• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

ASD Spezia - Salernitana 1919 2-1 (0-1). Liga włoska - 8. kolejka Serie A

16 października na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbyło się spotkanie 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i Salernitana 1919. Starcie zakończyło się zwycięstwem ASD Spezia 2-1. Pojedynek obejrzało 6 023 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Jaroszyńskiego występującego w Salernitana 1919.

8. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-16 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 6023 | Arbiter: Davide Massa
S. Nwankwo 39'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Norbert Gyomber został zastąpiony przez Wajdiego Kechridę.

Nagle piłkarze Salernitana 1919 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Simeon Tochukwu. Sytuację bramkową stworzył Joel Obi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salernitana 1919.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył David Strelec. Bramka padła po podaniu Wiktora Kowalenki.

Między 53. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener ASD Spezia postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Davida Strelca. Na boisko wszedł Rey Manaj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Wiktor Kowalenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, strzelając kolejnego gola w 76. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Suf Podgoreanu.

W 80. minucie kartkę dostał Luca Ranieri, piłkarz Salernitana 1919. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Nadir Zortea wszedł za Lucę Ranieriego. W następstwie utraty gola trener Salernitana 1919 postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Mamadou Coulibalya i na pole gry wprowadził napastnika Edoarda Verganiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 90. minucie kartkę dostał Rey Manaj z ASD Spezia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Riccardo Gagliolo
62′ Emanuel Quartsin Gyasi
Luca Ranieri80′ 84′
 76′ Wiktor Kowalenko
Mamadou Coulibaly60′ 85′
 51′ 68′ David Strelec
Grigoris Kastanos67′
Janis Antiste
Francesco Di Tacchio
Giulio Maggiore
Joel Obi53′
74′ Eddie Anthony Salcedo Mora
Simeon Tochukwu Nwankwo  39′
68′ M'Bala Nzola
Paweł Jaroszyński
68′ 90′ Rey Manaj
Nadir Zortea84′
74′ Suf Podgoreanu
Wajdi Kechrida20′
68′ Daniele Verde
Andrea Schiavone67′

Cedric Gondo68′

Edoardo Vergani85′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka ASD Spezia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.