• 5 .Juventus Turyn (33 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

ASD Spezia Calcio 2008 - Lazio Rzym 1-2 (0-2). Liga włoska - 10. kolejka Serie A

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna ASD Spezia przegrała z Lazio Rzym 1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Orogel Stadium-Dino Manuzzi w Cesenej.

10. kolejka Włochy - Serie A
2020-12-05 15:00 | Stadion: Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Arbiter: Daniele Chiffi
S. Milinković-Savić 33'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lazio Rzym (”Orły”) w 15. minucie spotkania, gdy Ciro Immobile zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sergej Milinković-Savić.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom ASD Spezia: Simone Bastoniemu w 23. i Claudiowi Terziemu w 31. minucie.

Zespół ASD Spezia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lazio Rzym, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Sergej Milinković-Savić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ASD Spezia wyszła w zmienionym składzie, za Simone Bastoniego wszedł Riccardo Marchizza. Trener Lazio Rzym postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Felipe Caicedo, a murawę opuścił Ciro Immobile.

W tej samej minucie Luis Alberto został zastąpiony przez Jeana-Daniela Akpę.

Zawodnicy ASD Spezia w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie wynik ustalił Mbala N'Zola. Bramka padła po podaniu Matteo Ricciego.

Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lazio Rzym: Lucas Leiva, Sergej Milinković-Savić, Luiz Felipe, na ich miejsce weszli: Gonzalo Escalante, Marco Parolo, Wesley Hoedt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giulia Maggiorego, Diego Fariasa zajęli: Alessandro Deiola, Kevin Agudelo. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matteo Ricciego z ASD Spezia, a w 84. minucie Jeana-Daniela Akpę z drużyny przeciwnej. Trener ASD Spezia postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Nahuela Estéveza i na pole gry wprowadził napastnika Roberta Piccolego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce ASD Spezia doszło do zmiany. Giuseppe Mastinu wszedł za Mbalę N'Zolę. Zespołowi ASD Spezia zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”Orłego”.

Luiz Felipe Ramos Marchi89′
31′ Claudio Terzi
Ştefan Daniel Radu
Julian Chabot
Francesco Acerbi
23′ 46′ Simone Bastoni
Manuel Lazzari
90′ Nahuel Estévez
Sergej Milinković-Savić  33′ 74′
65′ Giulio Maggiore
Romero Alconchel Luis Romero59′
82′ Matteo Ricci
Adam Marušić
Emanuel Quartsin Gyasi
Andreas Hoelgebaum Pereira
 64′ 90′ Mbala N'Zola
Lucas Pezzini Leiva74′
65′ Diego da Silva Farias
Wesley Hoedt89′
46′ Riccardo Marchizza
Jean-Daniel Akpa59′ 84′
Jacopo Sala
Danilo Cataldi
Luca Vignali
Carlos Joaquín Correa
65′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Gonzalo Escalante74′
Paolo Bartolomei
Mohamed Salim Fares
65′ Alessandro Deiola
Marco Parolo74′
90′ Giuseppe Mastinu
Felipe Caicedo59′
90′ Roberto Piccoli
Raul Moro Prescoli

Przewaga jedenastki ASD Spezia w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze ASD Spezia obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.