• 5 .AS Roma (22 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

ASD Spezia Calcio 2008 - Inter Mediolan 1-1 (1-1). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

21 kwietnia na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbyło się starcie 32. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i Interu Mediolan. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

I. Perišić 39'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Interu Mediolan (”Nerazzurri”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ASD Spezia w 12. minucie spotkania, gdy Diego Farias strzelił pierwszego gola.

Jedenastka ASD Spezia niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Ivan Periszić. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka ASD Spezia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Salvadora Ferrera wszedł Luca Vignali. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Riccardo Marchizza, zawodnik gospodarzy.

Trener ASD Spezia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreya Galabinova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Roberto Piccoli. W 73. minucie Ivan Periszić zastąpił Ashley Younga. W tej samej minucie w jedenastce ”Nerazzurri” doszło do zmiany. Alexis Sanchez wszedł za Christiana Eriksena.

W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Nahuelowi Estévezowi z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Samir Handanovicz
46′ Salvador Ferrer Canals
Milan Szkriniar
Ardian Ismajli
Alessandro Bastoni
Claudio Terzi
Stefan de Vrij
62′ 79′ Riccardo Marchizza
Nicolò Barella
89′ Nahuel Estévez
Achraf Hakimi Mouh
84′ Giulio Maggiore
Christian Eriksen73′
Matteo Ricci
Ivan Periszić  39′ 73′
Kevin Andrés Agudelo Ardila
Marcelo Brozović
62′ Roberto Piccoli
Romelu Lukaku
 12′ 79′ Diego da Silva Farias
Danilo D'Ambrosio
79′ Christian Dell'Orco
Matteo Darmian
46′ Luca Vignali
Andrea Ranocchia
Gennaro Acampora
Ashley Young73′
84′ Leonardo de Souza Sena
Roberto Gagliardini
Lucien Jefferson Agoume
Stefano Sensi
Tommaso Pobega
Matias Vecino
62′ Andrey Galabinov
Andrea Pinamonti
79′ Emanuel Quartsin Gyasi
Alexis Sanchez73′
Daniele Verde

Przewaga zespołu Interu Mediolan w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom ASD Spezia przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół ”Nerazzurri” w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.