• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (7 pkt.)

ASD Spezia - Cagliari 2-1 (0-0). Liga włoska - 28. kolejka Serie A

20 marca na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbył się mecz 28. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami ASD Spezia i Cagliari. Starcie zakończyło się zwycięstwem ASD Spezia 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

G. Pereiro 83'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cagliari: Radi Nainggolan w 43. minucie i João Pedrowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

Na drugą połowę zespół ASD Spezia wyszedł w zmienionym składzie, za Riccarda Marchizzę wszedł Simone Bastoni.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ASD Spezia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Roberto Piccoli. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Emanuel Gyasi.

W 56. minucie w jedenastce ASD Spezia doszło do zmiany. Léo Sena wszedł za Tommasa Pobegę. Niedługo później trener ASD Spezia postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Piccolego. Na boisko wszedł M'Bala Nzola, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Gaston Pereiro, a murawę opuścił Charalampos Lykogiannis. Gaston Pereiro nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 70. minucie Leonardo Pavoletti został zmieniony przez Giovanniego Simeonego. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Diego Farias z drużyny gospodarzy. Była to 72. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Giulio Maggiore wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Simone Bastoni.

Piłkarze Cagliari szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie bramkę kontaktową zdobył Gaston Pereiro. Asystę przy golu zanotował Daniele Rugani.

Zespołowi Cagliari zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ASD Spezia.

Ragnar Klavan81′
81′ Martin Erlić
Diego Godin
46′ Riccardo Marchizza
Răzvan Gabriel Marin
 80′ 81′ Giulio Maggiore
Nahitan Nandez
56′ Tommaso Pobega
Charalampos Lykogiannis69′
Matteo Ricci
Radja Nainggolan43′
Emanuel Quartsin Gyasi
Joseph Alfred Duncan81′
 49′ 67′ Roberto Piccoli
Leonardo Pavoletti70′
72′ Diego da Silva Farias
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão45′
Rafael de Andrade Bittencourt Pinheiro
Simone Aresti
46′ Simone Bastoni
Guglielmo Vicario
Julian Chabot
Kwadwo Asamoah
Christian Dell'Orco
Arturo Calabresi
81′ Claudio Terzi
Andrea Carboni
Luca Vignali
Alessandro Tripaldelli81′
81′ Gennaro Acampora
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Kevin Andrés Agudelo Ardila
Gabriele Zappa
56′ Leonardo de Souza Sena
Alessandro Deiola
Lucien Jefferson Agoume
Gaston Pereiro69′  83′
67′ M'Bala Nzola
Alberto Cerri81′
Daniele Verde
Giovanni Pablo Simeone70′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom ASD Spezia, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Cagliari w drugiej połowie dokonała czterech zmian.