• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

ASD Spezia - Bologna FC 2-2 (1-0). Liga włoska - 12. kolejka Serie A

W pojedynku 12. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 16 grudnia, zespół ASD Spezia zremisował z Bologna FC 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Alberto Picco w La Spezi.

M. Barrow 90'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie kartkę dostał Riccardo Marchizza z jedenastki gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Mbala N'Zola wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, zdobywając bramkę w 19. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Emanuel Gyasi.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Takehira Tomiyasu z Bologna FC, a w 37. minucie Emanuela Gyasiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ASD Spezia.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Lucien Agoume, zawodnik ASD Spezia. W 55. minucie za Emanuela Vignata wszedł Mattias Svanberg.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mbala N'Zola z ASD Spezia. W 64. minucie w drużynie ASD Spezia doszło do zmiany. Diego Farias wszedł za Kevina Agudela.

Bramkarz ASD Spezia wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nicolás Domínguez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Musa Barrow.

Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy ASD Spezia: Giulio Maggiore, Lucien Agoume, Nahuel Estévez, na ich miejsce weszli: Alessandro Deiola, Tommaso Pobega, Matteo Ricci. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gary'ego Medla, Nicolása Domíngueza, Rodriga Palacia zajęli: Andrea Poli, Andri Baldursson, Simone Rabbi. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom ASD Spezia: Julianowi Chabotowi w 85. minucie i Ivanowi Provedlowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, zespół Bologna FC doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Musa Barrow. Asystę przy bramce zaliczył Simone Rabbi.

Minutę później arbiter pokazał kartkę Martinowi Erliciowi z ASD Spezia. W siódmej minucie doliczonego czasu spotkania sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Barrow
90′ Ivan Provedel
Angelo Esmael da Costa Júnior
Salvador Ferrer Canals
Lorenzo De Silvestri
90′ Martin Erlić
Larangera Danilo
85′ Julian Chabot
Nehuén Mario Paz
16′ Riccardo Marchizza
Takehiro Tomiyasu25′
81′ Nahuel Estévez
Gary Medel81′
73′ Giulio Maggiore
Rodrigo Palacio84′
49′ 81′ Lucien Jefferson Agoume
Emanuel Vignato55′
64′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Nicolás Martín Domínguez  72′ 81′
 19′, 63′ M'Bala Nzola
Roberto Soriano
37′ Emanuel Quartsin Gyasi
Omari Khailoti
73′ Alessandro Deiola
Andri Fannar Baldursson81′
Luca Mora
Kingsley Dogo Michael
81′ Tommaso Pobega
Andrea Poli81′
81′ Matteo Ricci
Mattias Olof Svanberg55′
64′ Diego da Silva Farias
Mattia Pagliuca
Giuseppe Mastinu
Simone Rabbi84′
Roberto Piccoli
Edoardo Vergani

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał sześć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Bologna FC pokazał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.