• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

ASD Spezia - Bologna FC 0-1 (0-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie A

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 28 listopada, zespół ASD Spezia przegrał z Bologna FC 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Alberto Picco w La Spezi obejrzało 6 265 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-28 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Picco | Widzów: 6265 | Arbiter: Luca Massimi
ASD Spezia Calcio 2008
Bologna FC 1909
0
1
M. Arnautović 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Bologna FC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Arkadiusz Reca z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie Janis Antiste został zastąpiony przez Eddiego Salceda. W tej samej minucie w jedenastce ASD Spezia doszło do zmiany. Ebrima Colley wszedł za Davida Strelca.

W tej samej minucie trener ASD Spezia postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Arkadiusza Recę wszedł Jacopo Sala, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół ASD Spezia nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Eddiego Salceda, zawodnika gospodarzy. Trener Bologna FC postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Mattiasa Svanberga i na pole gry wprowadził napastnika Emanuela Vignata. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Musa Barrow został zmieniony przez Nicolę Domenica, a za Riccarda Orsoliniego wszedł na boisko Andreas Olsen, co miało wzmocnić jedenastkę Bologna FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wiktora Kowalenkę na Kevina Agudela oraz Kelvina Amiana na Salvadora Ferrera. W 82. minucie kartkę otrzymał M'Bala Nzola z ASD Spezia.

Jedyną bramkę meczu dla Bologna FC zdobył z karnego Marko Arnautović w 83. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Markowi Arnautoviciowi, zawodnikowi Bologna FC.

Łukasz Skorupski
76′ Kelvin Amian Adou
Bakary Adama Soumaoro
Martin Erlić
Arthur Nicolas Theate
Dimitrios Nikolaou
Gary Medel
38′ 58′ Arkadiusz Reca
Nicolás Martín Domínguez85′
76′ Wiktor Kowalenko
Riccardo Orsolini75′
Simone Bastoni
Roberto Soriano
Giulio Maggiore
Musa Barrow75′
58′ Janis Antiste
Aaron Buchanan Hickey
82′ M'Bala Nzola
Mattias Olof Svanberg75′
58′ David Strelec
Marko Arnautović  83′ (k.) 88′ 90′
Jeroen Zoet
Francesco Bardi
Petar Zovko
Luis Thomas Binks
76′ Salvador Ferrer Canals
Kevin Bonifazi85′
Petko Hristov
Mitchell Dijks
58′ Jacopo Sala
Ibrahima M'baye90′
76′ Kevin Andrés Agudelo Ardila
Benito Nicolas Viola
58′ Ebrima Colley
Gianmarco Cangiano
Rey Manaj
Nicola Domenico Sansone75′
Suf Podgoreanu
Andreas Skov Olsen75′
58′ 70′ Eddie Anthony Salcedo Mora
Federico Javier Santander Mereles

Sydney van Hooijdonk

Emanuel Vignato75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Bologna FC pokazał jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.