AS Roma - Venezia Football Club 1-1 (0-1). Liga - 37. kolejka

W starciu 37. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 14 maja, zespół AS Roma zremisował z Venezią 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma.

W  starciu 37. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 14 maja, zespół AS Roma zremisował  z Venezią  1-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Venezii.

Sytuację bramkową stworzył Mattia Aramu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie David Okereke dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Venezia: Sofianowi Kiyine'owi w 18. i Antoniowi Vacce w 26. minucie. W 29. minucie w drużynie Venezii doszło do zmiany. Luca Fiordilino wszedł za Antonia Vaccę. W 32. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sofian Kiyine z Venezii i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 18. minucie.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Leonardo Spinazzola, piłkarz AS Roma. W 45. minucie Marash Kumbulla został zmieniony przez Nicolę Zalewskiego. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze AS Roma: Rick Karsdorp, Stephan El Shaarawy, a na ich miejsce weszli Marash Kumbulla, Marash Kumbulla.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Venezii.

Trener AS Roma postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Jordana Veretouta i na pole gry wprowadził napastnika Eldora Shomurodova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Okereke'a z Venezii, a w 68. minucie Lorenza Pellegriniego z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze Venezii: Michael Svoboda, Dor Peretz, a na ich miejsce weszli Ales Mateju, Mattia Aramu.

Wysiłki podejmowane przez zespół AS Roma w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Eldor Shomurodov.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Ethanowi Ampadu z drużyny Venezii. W tej samej minucie w zespole Venezii doszło do zmiany. Dennis Johnsen wszedł za Davida Okereke'a. W tej samej minucie trener Venezii postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Domena Crnigoja wszedł Tyronne Ebuehi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Venezii utrzymać remis.

W 83. minucie w drużynie AS Roma doszło do zmiany. Cristian Volpato wszedł za Carlesa Pereza. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Dor Peretz z Venezii. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu AS Roma nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 16 celnych strzałów.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Venezii, a piłkarzom AS Roma przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.